سرطان این افراد را تهدید می کند

سرطان این افراد را تهدید می کند

آفتاب نیوز :

به نقل از هلث، در حالی که این تحقیق به طور قطعی علت را تعیین نمی کند، اما ارتباط بالقوه ای بین سرطان سینه، تخمدان، پوست و رحم و افزایش مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز مانند مواد شیمیایی برای همیشه یا مواد پرو پلی فلوروآلکیل (PFAS) و فنل ها در بدن بیماران را نشان می دهد.

این تحقیق، الگویی قابل توجه در میان زنان را برجسته می کند؛ افرادی که بیشتر در معرض این ترکیبات (ترکیب مواد پرو پلی فلوروآلکیل با زنجیره بلند PFDE) قرار گرفتند، دو برابر احتمال ابتلا به ملانوم را ثبت کردند. به طور مشابه، افرادی که آسیب پذیری بیشتری نسبت به پرفلرونونانوییک اسید (PFNA) و پرفلویورواکتانوییک اسید (PFUA) داشتند، تقریبا دو برابر احتمال تشخیص قبلی ملانوم داشتند.

این مطالعه همچنین ارتباط بین قرار گرفتن در معرض پرفلرونونانوییک اسید و تشخیص قبلی سرطان رحم را مشخص می کند.

علاوه بر این، زنان با قرار گرفتن در معرض فنل بالاتر، ازجمله بیسفنول و 2، 5-دی کلروفنول، با احتمال افزایش یافته برای تشخیص قبلی سرطان تخمدان مواجه بودند.

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو (UCSF)، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USC) و دانشگاه میشیگان انجام شد، داده های بیش از 10هزار نفر را به عنوان بخشی از یک پروژه با بودجه موسسه ملی سلامت مورد بررسی قرار داد.

آنان رابطه بین فنل ها، قرار گرفتن در معرض مواد پرو پلی فلوروآلکیل و تشخیص های قبلی سرطان را با تمرکز بر تفاوت های بالقوه بر اساس نژاد و قومیت ارزیابی کردند.

مواد پرو پلی فلوروآلکیل از طریق محصولاتی مانند ظروف تفلون، لباس های ضد آب و بسته بندی مواد غذایی در محیط نفوذ کرده است. آن ها برای مدت طولانی در محیط و در بدن افراد باقی می مانند.

نتایج تحقیق نشان می دهد که این مواد شیمیایی ممکن است عملکرد هورمون ها را در زنان مختل کنند و به طور بالقوه در ایجاد سرطان های مرتبط با هورمون نقش داشته باشند.

علاوه بر این، محققان از آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA) حمایت می کنند تا مواد شیمیایی برای همیشه را به عنوان بخشی از مواد شیمیایی تنظیم کند که از قرار گرفتن در معرض آن ها جلوگیری شود و محافظت از سلامت عمومی ایجاد کند.

در نتیجه، یافته های این مطالعه، تاثیر متقابل پیچیده بین قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و خطر ابتلا به سرطان در زنان را روشن می کند. در حالی که به طور قطعی ارتباط علّی را ایجاد نمی کند، شواهد نشان می دهد که ارتباط قوی بین سطوح بالای مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز مانند مواد شیمیایی برای همیشه و فنل ها و بروز سرطان سینه، تخمدان، پوست و رحم وجود دارد.

افزایش احتمال ملانوم و سرطان رحم در میان زنان با افزایش مواجهه با مواد شیمیایی برای همیشه و افزایش خطر ابتلا به سرطان تخمدان در زنانی که در معرض فنل ها قرار دارند، نگران کننده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرطان این افراد را تهدید می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرطان این افراد را تهدید می کند"، کلیک کنید.