ستاره مصنوعی ناسا به مدار زمین می رود

ستاره مصنوعی ناسا به مدار زمین می رود

ناسا به منظور کالیبره کردن تلسکوپ های روی زمین، یک ستاره مصنوعی را برای پرتاب به مدار آماده می کند که تا سال 2029 در فاصله قابل توجهی از سطح سیاره قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری گولوپ به نقل از اسپیس، سازمان هوانودری و فضای ایالات متحده آمریکا، ناسا، برای کالیبره کردن تلسکوپ های روی زمین، یک «ستاره مصنوعی» را به مدار زمین پرتاب می کند. این ماهواره کوچک که قرار است در سال 2029 به مدار زمین برسد، برای تنظیم دقیق تلسکوپ های سیاره زمین فعالیت می کند. بدین ترتیب، علاقه مندان به فضا در سال 2029 می توانند حداقل یک «ستاره» در آسمان را که توسط انسان ساخته شده است، تماشا کنند.

ماهواره «لنداوت» (Landolt) به تلسکوپ های روی زمین پرتو لیزر می دهد و به عنوان یک کالیبراسیون شار مطلق عمل می کند.

سنسور شار یک وسیله تست است که مقدار شار حجمی و یا جرمی خطی و یا غیر خطی یک مایع و یا گاز را اندازه می گیرد. مقدار شار به سرعتی که در آن یک فرایند مایع در حال حرکت میان خطوط لوله، روزنه ها یا جریا هایی در یک زمان مشخص است، اشاره می کند.

 این ستاره مصنوعی برای کالیبره کردن دقیق تر تلسکوپ ها و دستگاه های تصویربرداری فضایی استفاده می شود و به محققان و دانشمندان امکان می دهد تا دقت و صحت داده هایی که از تلسکوپ ها جمع آوری می شود را بهبود بخشند و به دقت بالاتری در انجام ماموریت های فضایی دست یابند. 

ناسا که به تازگی تصمیم خود را اعلام کرده  قصد دارد یک ماهواره کوچک را در مدار زمین و در فاصله کمی بیش از 354 هزار کیلومتری از سطح سیاره قرار دهد؛ این فاصله به اندازه ایست که ماهواره بتواند برنامه ای که برای آن تعیین شده را اجرا کند. 

دانشمندان می گویند ماهواره لنداوت آنقدر درخشان نیست که با چشم غیر مسلح دیده شود، اما اگر یک تلسکوپ شخصی در خانه داشته باشید، ممکن است بتوانید جسمی به اندازه جعبه کفش را ببینید که در بالای ایالات متحده معلق و در یک موقعیت ثابت معلق است.

هدف اصلی این ماموریت کمک به کالیبراسیون تلسکوپ های روی زمین و ایجاد کاتالوگ های جدید و دقیق تر از درخشندگی ستارگان واقعی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ستاره مصنوعی ناسا به مدار زمین می رود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ستاره مصنوعی ناسا به مدار زمین می رود"، کلیک کنید.