«سال1403» زمان اعتلای مناطق آزاد و ویژه در کشورمان خواهد بود – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

«سال1403» زمان اعتلای مناطق آزاد و ویژه در کشورمان خواهد بود - خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گولوپ، حجت الله عبدالملکی بعد از ظهر یکشنبه در نشست با سرمایه گذاران و واحدهای صنعتی شهرستان گرمسار به میزبانی فرمانداری، ضمن اشاره به تمرکز ویژه رییس جمهور و هیات دولت بر مناطق آزاد و ویژه، بیان کرد: بهمن ماه سال قبل رییس جمهور در بین سران مناطق آزاد کشور، تاکید کرد که به مناطق آزاد باید به مثابه بسترهای اصلی جهش تولید در کشور نگاه شود.

وی با بیان اینکه دولت تاکید دارد که مناطق آزاد و ویژه باید فعال تر شوند، افزود: موانعی در این راه وجود دارد که عمدتاً خلاف فلسفه مناطق ویژه نیز محسوب می شوند لذا رییس جمهور دستور اکید داده که این موارد احصا شود و لوایحی به مجلس ارسال شود تا شاهد اصلاح شرایط باشیم.

دبیر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با بیان اینکه موانع پیش پای توسعه اقتصادی و مشارکت های مردمی در مناطق ویژه و آزاد احصا می شود، تاکید کرد: یک سال است که 28 کارگروه در مجموعه دبیرخانه مناطق آزاد کشور ایجاد شده تا به صورت جز به جز به مشکلات مناطق آزاد کشور پرداخته شود.

عبدالملکی با بیان اینکه مشکلات سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی نیز در زمره مسایلی بودند که در این کارگروه ها احصا شده است، گفت: سعی داریم که موانع و مشکلات را برطرف کنیم و از سوی دیگر شاهد هستیم که بسترها هموار است و رییس جمهور و هیات دولت هم نگاه ویژه به مناطق آزاد و ویژه دارند.

وی با اشاره به مشکلات و مسایل زیرساختی که سرمایه گذاران و تولیدگران منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در این نشست بیان کردند، تاکید کرد: به سرمایه گذاران و تولیدگران این منطقه اطمینان می دهیم که مسایل و مشکلات شان به صورت تک تک بررسی می شود و اطمینان داشته باشید که سال 1403 سال اعتلای مناطق آزاد و ویژه خواهد بود.

نماینده ویژه رییس جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی همچنین ادامه داد: طبق برنامه ریزی هایی که صورت گرفته در سال جاری شاهد اصلاحات قانونی و موارد مورد نیاز مناطق آزاد و ویژه خواهیم بود همچنین به زودی در شورای اقتصاد کشور به ریاست رییس جمهور، مسایل و مشکلات مناطق آزاد و ویژه مطرح خواهد شد.

عبدالملکی بیان کرد: مواردی که نیازمند مصوبه هیات وزیران و شورای عالی اقتصاد است را مورد پیگیری ویژه تری قرار خواهیم داد تا شاهد باشیم که شرایط سرمایه گذاری در مناطق ویژه و آزاد بهبود پیدا کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«سال1403» زمان اعتلای مناطق آزاد و ویژه در کشورمان خواهد بود – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«سال1403» زمان اعتلای مناطق آزاد و ویژه در کشورمان خواهد بود – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.