ساخت نخستین موتور فرد سیلندر کشور توسط مخترع همدانی

به گزارش خبرگزاری گولوپ و براساس گزارش گولوپ، امیررضا رحمانی، دانش آموز پایه دهم مدرسه بوعلی سینا همدان، درباره معرفی دست سازه خود گفت: اختراعم یک دستگاه موتور 15 سیلندر شعاعی و مثلثی است که توانسته رتبه دوم کشوری را در مسابقات نوجوان خوارزمی در محور علم و فناوری کسب کند.

وی ادامه داد: این موتور 15 سیلندری، برای نخستین بار در جهان در سه ردیف پنج سیلندری به صورت الکتریکی و آماتور ساخته شده است و امیدوارم بتوانم نسخه بنزینی آن را در آینده ای نه چندان دور بسازم.

رحمانی تاکید کرد: این موتور برخلاف سایر موتورها، فرد سیلندر است و الهام گرفته از موتورهای پنج سیلندر و هفت سیلندر هواپیماهای جنگ جهانی دوم است که به صورت شعاعی ساخته شده بودند.

وی افزود: یکی از اصلی ترین کاربردهای موتورهای فرد سیلندر این است که هنگام خرابی چند سیلندر، باز هم وسیله نقلیه می تواند به عملکرد خود ادامه دهد، از طرفی قدرت و سرعت این نوع وسایل بیشتر است.

ساخت نخستین موتور فرد سیلندر کشور توسط مخترع همدانی

رحمانی گفت: ساخت این نوع موتورها به علت دور بالا، خرابی پایین و توان بسیار بالای خود، می تواند در صنایع هوایی و کشتیرانی مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین بتواند باعث بهبود، سرعت و کیفیت بیشتر موتورها در صنایع شود.

وی تصریح کرد: از آنجایی که کشور ما از موتورهای قدیمی در صنایع هوایی و کشتی رانی استفاده می کند، هدفم از ساخت این موتور کمک به پیشرفت و پویایی این صنعت در کشورم بود.

این دانش آموز مبتکر همدانی خطاب به شرکت های خودروسازی گفت: موتور خودروهای جدیدی که تولید می شود باید همراه با تغییراتی پویا و جدیدتر همراه باشد تا شاهد پیشرفت های وسیعی در این زمینه باشیم.

به گزارش گولوپ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، وی بیان کرد: از کلاس دوم با ساخت اریگامی، کارهای خلاقانه خود را شروع کردم و مرحله به مرحله تا ساخت موتورهای تک سیلندر، پیش رفتم و امروز موفق به ساخت موتور 15 سیلندر شدم.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت نخستین موتور فرد سیلندر کشور توسط مخترع همدانی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت نخستین موتور فرد سیلندر کشور توسط مخترع همدانی"، کلیک کنید.