ساخت موتور هواپیمای 2 تا 4 نفره از سوی فناوران کشور

ساخت موتور هواپیمای 2 تا 4 نفره از سوی فناوران کشور

فناوران کشور، موتور هواپیماهای 2 تا 4 نفره را با فناوری بومی طراحی کردند و به تولید رساندند.

حسین پور فرزانه مجری طرح در گفت وگو با گولوپ، با اشاره به مطالعات و تحقیقات انجام شده روی موتورهای هواپیما، گفت: ما تجربه تعمیر و مهندسی معکوس موتور هواپیما را در کارنامه فعالیت خود به ثبت رساندیم و اولین موتور هواپیما و قطعات آن را با موفقیت طراحی کرده و به تولید رساندیم. این موتور تحت عنوان «TJHP1» است که صفر تا صد آن را با فناوری بومی طراحی و تولید کردیم.

وی افزود: مزیت موتور هواپیمای ساخته شده در این است که این کلاس موتور ساخته شده در دنیا کم بوده و ما تحقیقاتی را در این زمینه انجام دادیم.

پور فرزانه در این باره توضیح داد: تاکنون موتورهایی با توان کم و قدرتمند به تولید رسیده بود و موتوری در حد فاصل این دو کلاس یکی از مطالبات جهانی و در کشور بود و ما با نیازسنجی که انجام دادیم، اقدام به طراحی این کلاس از موتورهای هواپیما کردیم.

مجری طرح، ساخت این محصول را افق جدیدی برای ساخت محصولات جدیدتر در حوزه هوایی دانست و یادآور شد: موتور ساخته شده برای هواپیماهای 2 تا 4 نفره و در کلاس جت است.

پور فرزانه اضافه کرد: یکی از دستاوردهای حضور ما در نمایشگاه ماکس روسیه این بوده که مشتریانی از کشورهای ایتالیا و روسیه متقاضی این محصول هستند.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت موتور هواپیمای 2 تا 4 نفره از سوی فناوران کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت موتور هواپیمای 2 تا 4 نفره از سوی فناوران کشور"، کلیک کنید.