زمزمه صدور حکم جلب برای نتانیاهو؛ کدام یک از سران اسراییل تحت تعقیب دادگاه لاهه قرار می گیرند؟

زمزمه صدور حکم جلب برای نتانیاهو؛ کدام یک از سران اسراییل تحت تعقیب دادگاه لاهه قرار می گیرند؟

رسانه های اسراییل: تلاش برای مقابله با دیوان لاهه در جریان است

آفتاب نیوز :

رسانه های اسراییل همزمان با انتشار گزارش هایی مبنی بر احتمال صدور قریب الوقوع حکم جلب شماری از مقام های اسراییل از سوی دیوان کیفری بین المللی از افزایش تلاش ها برای جلوگیری از اتخاذ چنین تصمیمی در دادگاه لاهه خبر می دهند.

پایگاه اینترنتی «تایمز آو ایزرایل» گزارش داد که شورای امنیت ملی اسراییل همراه با وزارت خارجه هدایت این تلاش ها را برعهده دارند. 

این در حالی است که در برخی از گزارش های رسانه های اسراییلی آمده است که دیوان کیفری بین المللی برای صدور حکم جلب بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، یوآو گالانت، وزیر دفاع و هرتزی لوی، رییس ستاد مشترک ارتش اسراییل طی روز های آینده آماده می شود. 

بنا به همین گزارش ها تمرکز اصلی دادستانی دیوان کیفری بین المللی بر روی اتهام «گرسنگی دادن عمدی به فلسطینی های ساکن نوار غزه» قرار دارد. 

در گزارش روزنامه هاآرتص آمده است که پیش فرض اصلی مقام های اسراییل این است که کریم احمد خان، دادستان دیوان کیفری بین المللی طی هفته جاری ممکن است حکم جلب بنیامین نتانیاهو، یوآو گالانت و هرتزی لوی را صادر کند. 

یسراییل کاتس، وزیر خارجه اسراییل احتمال صدور قرار بازداشت برای مقام های عالی رتبه را «کاملا ریاکارانه» خواند. وی افزود: «اگر لازم باشد به خارج سفر نمی کنیم.»

بنیامین نتانیاهو نیز روز جمعه گفته بود که اسراییل تحت رهبری او اجازه نخواهد داد تا دیوان کیفری بین المللی «حق دفاع از خود» برای اسراییل را زیر سوال ببرد.

نخست وزیر اسراییل افزوده بود که تصمیم های دیوان لاهه تاثیری بر اقدام های آنها نخواهد گذاشت.

اسراییل همزمان با مذاکرات فشرده برای برقراری آتش بس و آزادی گروگان ها بر لزوم انجام عملیات نظامی در رفح، واقع در جنوب نواز غزه تاکید می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زمزمه صدور حکم جلب برای نتانیاهو؛ کدام یک از سران اسراییل تحت تعقیب دادگاه لاهه قرار می گیرند؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زمزمه صدور حکم جلب برای نتانیاهو؛ کدام یک از سران اسراییل تحت تعقیب دادگاه لاهه قرار می گیرند؟"، کلیک کنید.