زمان طلایی برای مصرف ویتامین سی چه ساعتی از روز است؟

برخی از ویتامین ها، مواد معدنی و مکمل ها دارای زمان طلایی مصرف هستند که با آگاهی از این مسیله می توان جذب و بهره وری آنها را به حداکثر رساند. در این مطلب بهترین زمان مصرف ویتامین سی بیان شده شده است.

زمان طلایی برای مصرف ویتامین سی چه ساعتی از روز است؟

آفتاب نیوز :

دریافت مقادیر کافی ویتامین و آهن برای حفظ سلامت سیستم ایمنی ضروری است. سیستم ایمنی به عنوان یک سد دفاعی طبیعی در برابر بیماری از بدن محافظت می کند. اگر نمی توانید نیاز بدن به ویتامین ها را از طریق تغذیه تامین کنید، مصرف مکمل مولتی ویتامین ها همراه با آهن فعال، یک روش موثر برای تقویت سیستم ایمنی است.

شما باید مولتی ویتامین های خود را صبح ها همراه با وعده صبحانه مصرف کنید تا بتوانید جذب آن ها را افزایش دهید. با این حال، اگر می بینید مصرف صبحگاهی مولتی ویتامین باعث درد معده در شما می شود، سعی کنید آن را قبل از خواب مصرف کنید. مهم ترین نکته در مصرف مکمل ها و ویتامین ها این است که خوردن آن ها را به یک عادت روزانه تبدیل کنید.

ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است و بهتر است با آب مصرف شود. شما می توانید در هر زمانی از روز ویتامین C مصرف کنید، اما بهترین زمان مصرف این ویتامین، به محض بیدار شدن از خواب یا دو الی سه ساعت بعد از غذا است؛ به شرطی که مطمین باشید این ویتامین معده شما را تحریک نمی کند.

منبع: فرتاک نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زمان طلایی برای مصرف ویتامین سی چه ساعتی از روز است؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زمان طلایی برای مصرف ویتامین سی چه ساعتی از روز است؟"، کلیک کنید.