رسوایی جدید، گریبان گیر تویوتا شد /عکس

امیرمسعود عابدین_ تویوتا اخیراً کنفرانسی مطبوعاتی برگزار کرد تا توضیح دهد که چه اشتباه هایی در تست های تصادف رخ داده است. به گفته آکیو تویودا، رییس هییت مدیره، داده های ناکافی در تست های حفاظت از عابر پیاده و سرنشین برای سه خودرو یاریس کراس، کرولا Axio و کرولا Fielder شناسایی شده اند. علاوه بر آن، خطاهایی در تست های تصادف و سایر روش های تست برای چهار مدلی که از آن زمان توقف تولید شده، کشف شده است. این چهار مدل عبارت اند از: نسل قبلی سدان کراون، مینی ون های Isis و مدل قدیمی Sienta، و همچنین کراس اوور لوکس لکسس RX.

رسوایی جدید، گریبان گیر تویوتا شد /عکس

برای مدل های کراون و Isis، اشتباهاتی در زمینه تست تایمر کیسه هوا رخ داده است. برای کرولا، این شرکت از داده های تست در شرایط آزمایشی شدیدتر برای ارزیابی آسیب به سر عابر پیاده در تصادف استفاده کرد. زاویه ضربه 50 درجه ای که قانون تعیین کرده بود در واقع در 65 درجه انجام شده است.

رسوایی جدید، گریبان گیر تویوتا شد /عکس

سومین مورد که شامل کرولا، Sienta و کراون بود، در مورد آزمایشی برای ارزیابی آسیب به سر و پاهای عابر پیاده در برخورد است. تویوتا با ارسال داده های یک طرفه برای هر دو طرف به جای انجام اندازه گیری های جداگانه چپ و راست، از داده های اشتباهی استفاده کرده است.

تویوتا هنگام انجام تست برخورد از عقب بر روی کراون و Sienta، از مانع متحرکی استفاده کرد که سنگین تر از حالت استاندارد بود. در مورد یاریس کراس، تغییر مقررات توسط تویوتا نادیده گرفته شد.

مورد ششم و آخر مربوط به لکسس RX و تست قدرت موتور بوده که در طی آن خروجی مورد نظر به دست نیامده است. آزمایش باید متوقف می شد و سپس شرکت باید بررسی می کرد که چه چیز اشتباهی رخ داده است تا بتواند تغییرات لازم را ایجاد کند.

تویوتا به مالکان خودروهای آسیب دیده اطمینان می دهد که هیچ مشکل عملکردی که با قوانین و مقررات مغایرت داشته باشد، وجود ندارد. بنابراین، نیازی به توقف استفاده از خودروهای آسیب دیده نیست. بااین حال، ارسال کرولا Axio، کرولا Fielder و یاریس کراس به مشتریان موقتاً متوقف شده است.

منبع: Motor1

54322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسوایی جدید، گریبان گیر تویوتا شد /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسوایی جدید، گریبان گیر تویوتا شد /عکس"، کلیک کنید.