راه اندازی اولین ترمینال لیزری اینترنت ماهواره ای استارلینک در فضا

راه اندازی اولین ترمینال لیزری اینترنت ماهواره ای استارلینک در فضا

به گزارش گولوپ، شرکت فضایی واست(Vast) مستقر در کالیفرنیا ارتباطی نزدیک با شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) دارد. این شرکت ادعا می کند که اولین ایستگاه فضایی خصوصی جهان به نام هِیوِن-1(Haven-1) را عملیاتی خواهد کرد و این ایستگاه از اینترنت پرسرعت استارلینک بهره خواهد برد.

به نقل از گولوپ، این امر به لطف توافق با شرکت اسپیس ایکس برای پرتاب Haven-1 با موشک «فالکون 9» اسپیس ایکس در سال 2025 محقق می شود.

شرکت واست در به روزرسانی جدید خود اعلام کرد که Haven-1 اولین ایستگاه فضایی تجاری مجهز به ترمینال لیزری استارلینک خواهد بود که به خدمه آن اینترنت پرسرعت ارایه می دهد، چرا که آنها با سرعت هزاران کیلومتر در ساعت در مدار سیاره ما پرواز می کنند.

تجهیز هیون-1 به اینترنت پرسرعت

این قرارداد جدید، روابط میان شرکت واست یا اسپیس ایکس را تقویت می کند. این شرکت چندین عضو سابق شرکت اسپیس ایکس از جمله الکس هادسون مدیر ارشد فناوری سابق اسپیس ایکس را در میان کارکنان خود دارد.

مکس هاوت(Max Haot) مدیرعامل واست در بیانیه ای مطبوعاتی با اشتیاق در مورد قابلیت هایی که استارلینک در هیون-1 به ارمغان می آورد، صحبت کرد.

وی توضیح داد: اگر نیاز به اتصال اینترنت پرسرعت، کم تاخیر و پیوسته در یک ایستگاه فضایی در مدار در سال 2025 دارید، استارلینک تنها گزینه است. ما انتظار داریم که موقعیت پیشرو در شبکه و فناوری آنها در طول زمان تداوم یابد و شتاب بگیرد، به همین دلیل است که هیجان زده هستیم که شانس همکاری با اسپیس ایکس را برای استقرار اولین اتصال لیزری آنها برای یک ایستگاه فضایی داشته باشیم.

ترمینال لیزری استارلینک متصل به هیون-1 سرعت چند گیگابیتی بر ثانیه و همچنین اتصال با تاخیر کم را برای خدمه آن فراهم می کند. ضمن اینکه دوربین های خارجی و ابزارهای علمی نیز از اتصال کم تاخیر بهره مند خواهند شد.

ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) در حال حاضر دارای اینترنت پهن باند با سرعت تقریباً 600 مگابیت بر ثانیه است، به این معنی که هیون-1 در زمینه اتصال به اینترنت از بزرگترین ایستگاه فضایی جهان پیشی خواهد گرفت.

قابلیت های چشمگیر استارلینک

اینترنت استارلینک اسپیس ایکس به مردم روی زمین این امکان را می دهد تا سرعت و اتصال بی نظیری را تجربه کنند. همچنین غیرنظامیان را در مناطق جنگ زده مانند اوکراین به هم متصل کرده است.

استارلینک به تازگی توانایی خود را در فضا نیز ثابت کرده است. در طول آخرین آزمایش پروازی موشک استارشیپ متعلق به اسپیس ایکس، یک پایانه استارلینک موسوم به IFT-3 فیلم هایی چشم نواز از پرواز استارشیپ ضبط و پخش کرد و حتی زمانی که استارشیپ در ورود مجدد به جو زمین در گلوله ای پلاسمایی غرق شد نیز این ارتباط پایدار ماند.

طبق بیانیه مطبوعاتی شرکت واست، اعضای خدمه هیون-1 می توانند دستگاه های شخصی خود را از طریق وای فای به استارلینک متصل کنند. این به آنها امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت را در همه زمان ها می دهد و به آنها امکان می دهد ویدیوها را از فضا پخش کنند و به سادگی با افراد روی زمین ارتباط برقرار کنند.

استفانی بدنارک مدیر ارشد فروش تجاری اسپیس ایکس توضیح داد: اتصال با سرعت بالا و زمان تاخیر کم در مدار برای خدمه و تحقیقات علمی برای هر تجربه ایستگاه فضایی حیاتی است. ما هیجان زده ایم که هیون-1 -1 اولین ایستگاه فضایی تجاری باشد که با استارلینک ارتباط برقرار می کند.

شرکت واست همچنین اعلام کرد که طبق توافقی که با اسپیس ایکس کرده است، ایستگاه های فضایی آینده آن نیز از اینترنت استارلینک استفاده خواهند کرد.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه اندازی اولین ترمینال لیزری اینترنت ماهواره ای استارلینک در فضا" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه اندازی اولین ترمینال لیزری اینترنت ماهواره ای استارلینک در فضا"، کلیک کنید.