راهیان نور و روایت شهدا به شغل تبدیل نشود!

راهیان نور و روایت شهدا به شغل تبدیل نشود!

یک رزمنده و نویسنده دفاع مقدس گفت: سفر راهیان نور باید مخاطب را به یک فرد پرانرژی و امیدوار تبدیل کند و یاد بگیرد در بدترین شرایط هم باید زندگی کرد. همان طور که شهدا با عشق اینجا زندگی کردند و این شعار نیست.

به گزارش گولوپ، نصرت الله محمودزاده از نویسندگان حوزه دفاع مقدس با حضور در یادمان شهدای هویزه  توضیح داد: راهیان نور یک سیرت و معرفت دارد و یک صورت و شناخت فیزیکی، صورت راهیان نور همان دیدار از یادمان ها و مناطق عملیاتی است، اما سیرت این حرکت عظیم همان چیزی است که در ذات و هدف شهدا بوده است. اینکه چرا رزمندگان به جبهه آمدند؟ چرا مقاومت کردند؟ و… لذا توجه به سیرت و رفتارها مهم تر است و به راهیان نور عمق می بخشد.

این جامعه شناس افزود: حضور رزمندگان و پیشکسوتان در راهیان نور نباید کمرنگ شود، افزود. دوره های آموزشی برای راویان جوان باید توسط بازماندگان عملیات ها برگزار شود تا حال و هوای آن روزها بی واسطه به نسل بعد منتقل شود. اینجا کربلا است، اما نباید به این بهانه فقط اشک مردم را دربیاوریم. سفر راهیان نور باید مخاطب را به یک فرد پرانرژی و امیدوار تبدیل کند و یاد بگیرد در بدترین شرایط هم باید زندگی کرد. همان طور که شهدا با عشق اینجا زندگی کردند و این شعار نیست.
 
برگزیده جایزه کتاب سال دفاع مقدس گفت: باید تلاش کنیم راهیان نور و روایت شهدا به شغل تبدیل نشود. کار برای شهدا عشق است و عشق همان چیزی است که ما را داوطلبانه به جنگ آورد. پس هرکس باید به رسالت زینبی خود عمل کند نه اینکه خدای ناکرده از مسیر روایت شهدا دنبال خودنمایی باشد.

محمودزاده در ادامه با اشاره به اینکه هویزه برای من بخشی از زندگی است، گفت: بخشی از هویت من در هویزه است برای همین آمدنم به اینجا هم برای خودم است. من هنوز بعد از 43 سال به هویزه وابسته ام و می آیم تا خاطرات آن سال ها را زنده کنم. شاید تنها سفری که حتی اقوام و خانواده هم نگرانم نمی شوند همین هویزه باشد، زیرا همه می دانند برای پیشرفت و شارژ کردن خودم به هویزه آمده ام. سفر به هویزه برایم تجدید عهد و میثاق است.

همرزم شهید علم الهدی و حماسه آفرینان هویزه در پاسخ به این پرسش که در هویزه دنبال چه بگردیم؟ نیز گفت: در هویزه به دنبال جوهر وجودی خودتان باشید. همه چیز درون خود شماست. شهدا بهانه ای هستند برای رسیدن به خودمان. «من عرف نفسه فقد عرف ربه» تا خودتان را نشناسید نه خدا و نه شهدا را نمی شناسید. آنی باشید که هستید.

محمودزاده اضافه کرد: هیچ وقت ادای شهدا را درنیاورید. شهدا جوهر شما نیستند؛ شهید آن آب حیات بخش برای رشد و جوانه زدن است؛ لذا خودتان را دست کم نگیرید و بگویید من می توانم بهتر از شهید علم الهدی باشم. به درون خودتان پی ببرید تا به بهترین ها برسید. حسین علم الهدی به هویزه نیامده بود تا شهید بشود. اگر قرار بود برای شهادت به جبهه بیاییم پس کی باید می جنگید؟ کی باید می ماند تا کشور را نجات بدهد؟

نویسنده کتاب «حماسه هویزه» ادامه داد: شهدا یادمان می دهند که چگونه سرعت پیشرفت مان بالا ببریم. اینکه من به راهیان نور بیایم و هدفم فقط علم الهدی شدن باشد، درست نیست؛ خودت و توانایی هایت را بشناس تا شهید زنده بشوی. 

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راهیان نور و روایت شهدا به شغل تبدیل نشود!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راهیان نور و روایت شهدا به شغل تبدیل نشود!"، کلیک کنید.