راهکاری برای وب گردی امن در مرورگرهای مختلف

راهکاری برای وب گردی امن در مرورگرهای مختلف

اگر هنگام وب گردی از امنیت تان غافل شوید و ردپایی از خودتان به جا بگذارید و کسی به سیستم شما دسترسی پیدا کند به راحتی می تواند تاریخچه وب گردی شما را پیدا کند.

به گزارش گولوپ، اکنون بسیاری از کارهای مهم و ضروری از طریق اینترنت انجام می شود. خریدهای اینترنتی، انتقال وجه، رد و بدل کردن اطلاعات و تصاویر خصوصی و غیره.  بنابراین هک شدن حساب های اینترنتی می تواند زیان های بزرگ و غیرقابل جبرانی را برای کاربران در پی داشته باشد. وب سایت پلیس فتا به نکاتی جهت حفظ امنیت در فضای مجازی اشاره کرده که رعایت آنها می تواند به حضور در این فضا کمک کند.

وقتی از مرورگرها در حالت عادی استفاده می کنید تاریخچه وب گردی شمارا ذخیره می کنند پس باید برای حفظ امنیت خودتان هرازگاهی این تاریخچه را پاک کنید، این حالت باعث می شود تاریخچه، کوکی ها و داده های مرورگر شما پس از بستن پنجره مرورگر پاک شوند. 

برای این که بتوانید در حالت کاملاً امن وب گردی کنید، کافی است از حالت مخفی مرورگر استفاده کنید؛ در این صورت هیچ گونه اطلاعاتی از وب گردی شما در هیچ جا ذخیره نمی شود و پس از بستن مرورگر تمام اطلاعات وب گردیتان از بین می رود، بدون نیاز به پاک کردن هیستوری یا تاریخچه مرورگر.

در همین رابطه، علی اصغر زارعی-مدرس دانشگاه و کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی در گفت و گو با گولوپ توضیح داد: در مرورگر Chrome این قابلیت به اسم Incognito است که برای استفاده از این قابلیت کافی است  مرورگر کروم را بازکنید و در منوی مرورگر گزینه New Incognito Window را انتخاب کنید بعد از باز کردن کروم، کلیدهای Ctrl+Shift+N را به صورت هم زمان فشار دهید تا اینکه صفحه Incognito برایتان باز شود.

وی افزود: در مرورگر Firefox نیز لازم است وارد منو شوید و گزینه New Private Window را انتخاب کنید، همین طور می توانید با زدن هم زمان کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+P صفحه موردنظر را بازکنید.

این کارشناس حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره سایر مرورگرها اظهار کرد: در مرورگر Safari لازم است کاربر وارد منوی وارد منوی File شود و گزینه New Private Window را انتخاب کتد و همین طور می توان با زدن هم زمان کلیدهای ترکیبی Ctrl+Command+N صفحه موردنظر را بازکنید. از سوی دیگر برای  مروگر Edge هم لازم است وارد منوی این مروگر شوید و گزینه New Inprivate Window را انتخاب کنید و دکمه های Ctrl+Shift+P را هم زمان فشار دهید تا پنجره مخفی این مرورگر برایتان باز شود

بنابراین توصیه می شود اگر در اینترنت زیاد وب گردی می کنید، حتماً از حالت امن مرورگرتان استفاده کنید.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راهکاری برای وب گردی امن در مرورگرهای مختلف" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راهکاری برای وب گردی امن در مرورگرهای مختلف"، کلیک کنید.