دیدار هیات ایرانی با بارزانی در اربیل

هیات جمهوری اسلامی ایران متشکل از استانداران استان های هم مرز اقلیم کردستان و همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با «نیچیروان بارزانی» رییس اقلیم کردستان عراق در اربیل دیدار کردند.

 به گزارش گولوپ، «نیچیروان بارزانی» رییس اقلیم کردستان عراق، عصر روز پنجشنبه در شهر اربیل از هیات جمهوری اسلامی ایران متشکل از استانداران استان های هم مرز اقلیم کردستان و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران استقبال کرد.

در این جلسه، هر دو طرف از سطح عالی روابط میان اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران، ابراز خرسندی و بر گسترش فعالیت های بازرگانی و حمل و نقل در مرزهای مشترک تاکید کردند.

در این جلسه همچنین چند پیشنهاد درباره افزایش خطوط مستقیم پروازی و نیز گسترش همکاری در زمینه های پزشکی و توریسم، به همراه بازگشایی یک منطقه آزاد تجاری را به بحث و تبادل نظر گذاشتند. 

دیدار هیات ایرانی با بارزانی در اربیل
دیدار هیات ایرانی با بارزانی

در این نشست، با اشاره به اشتراکات فراوان میان اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران، طرفین خواهان تقویت روابط و همکاری های مشترک میان یکدیگر شدند.  

در بخش دیگری از این جلسه، هیات جمهوری اسلامی ایران، از مسیولان اقلیم کردستان برای همکاری و سهولت در سفر عزاداران ایرانی که از طریق اقلیم کردستان به جنوب عراق سفر می کنند، تشکر و قدردانی کردند.  

در این نشست، تعدادی از مسیولان اقلیم کردستان از جمله«ریبر احمد» وزیر امور داخلی اقلیم کردستان، «فوزی هریری» رییس دیوان ریاست اقلیم کردستان، «امید خوشناو» استاندار اربیل، «فلاح مصطفی» دستیار رییس اقلیم کردستان، «عبدالله آکره ای» مشاور رییس اقلیم کردستان در امور ایران، « نصرالله رشنودی » سرکنسول ایران در اربیل، «محمد محمودیان» سرکنسول ایران در سلیمانیه حضور داشتند.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدار هیات ایرانی با بارزانی در اربیل" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدار هیات ایرانی با بارزانی در اربیل"، کلیک کنید.