دیدارهای معاون وزیر خارجه ایران با 2 وزیر اماراتی

دیدارهای معاون وزیر خارجه ایران با 2 وزیر اماراتی

«علیرضا بیکدلی» معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با «خلیفه شاهین»، وزیر مشاور در امور خارجه امارات عربی متحده ملاقات و درباره تقویت همکاری های کنسولی 2 کشور گفت وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش گولوپ، بیکدلی در این دیدار تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست همسایگی به گسترش همه جانبه روابط متقابل با همسایگان اولویت می دهد و در این راستا تعاملات مردمی موجب تحکیم پیوندهای همسایگی است و نشست های کنسولی با هدف تسهیل این پیوندها و حل و فصل مشکلات مربوط به اتباع 2 کشور برگزار می شود.

وزیر مشاور در امور خارجی امارات نیز تاکید کرد امارات مصمم به تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران است و از گسترش همکاری های کنسولی استقبال می کند.

علیرضا بیکدلی معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه همچنین در ابوظبی با عبدالله النعیمی، وزیر دادگستری امارات عربی متحده دیدار کرد.

در این ملاقات با استقبال از گسترش همه جانبه روابط و برگزاری دهمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی 2 کشور پس از گذشت 10 سال، درباره موضوعات حقوقی و قضایی مربوط به اتباع 2 کشور تبادل نظر و رایزنی شد.

بیکدلی تسهیل در امور اتباع را از نمادهای سیاست همسایگی و موجب تحکیم مناسبات دانست.

عبدالله النعیمی نیز در این دیدار با تاکید بر اراده مقامات 2 کشور برای گسترش روابط برادرانه فیمابین تهران و ابوظبی، از امضای موافقتنامه انتقال محکومین به حبس حمایت کرد.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدارهای معاون وزیر خارجه ایران با 2 وزیر اماراتی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدارهای معاون وزیر خارجه ایران با 2 وزیر اماراتی"، کلیک کنید.