در صورت تایید حکم بازداشت مقامات ارشد صهیونیست، نتانیاهو را دستگیر می کنیم

در صورت تایید حکم بازداشت مقامات ارشد صهیونیست، نتانیاهو را دستگیر می کنیم

آفتاب نیوز :

وزیر خارجه نروژ در این باره خاطرنشان کرد: اگر دیوان لاهه برای نتانیاهو و گالانت حکم بازداشت صادر کند، ما ملزم به بازداشت آن ها در صورت سفر به کشور خواهیم بود.

کریم خان، دادستان ارشد دیوان کیفری بین المللی گفته است: این دادگاه به دنبال صدور حکم بازداشت برای چهره های مرتبط با درگیری های اخیر غزه است، از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم و یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی. نتانیاهو و گالانت در شرایطی به حکم لاهه معترض هستند که بیش از 35 هزار فلسطینی در جریان حملات زمینی و هوایی این رژیم از هفتم اکتبر به شهادت رسیده اند.

با درخواست دادستان لاهه، اکنون هیاتی از قضات دیوان کیفری بین المللی باید درباره درخواست کریم خان تصمیم گیری کنند. اگر حکم جلب برای نتانیاهو صادر شود، این نخستین باری است که دیوان کیفری بین المللی رهبر ارشد یکی از متحدان نزدیک آمریکا را هدف می گیرد.

کریم خان به شبکه خبری سی ان ان گفته است: نتانیاهو و گالانت به کشتار در غزه، استفاده از گرسنگی و قحطی به عنوان یک ابزار جنگی، جلوگیری از ارسال کمک های بشردوستانه به غزه و هدف گیری عامدانه غیرنظامیان در جنگ متهم شده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در صورت تایید حکم بازداشت مقامات ارشد صهیونیست، نتانیاهو را دستگیر می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در صورت تایید حکم بازداشت مقامات ارشد صهیونیست، نتانیاهو را دستگیر می کنیم"، کلیک کنید.