در زالودرمانی فقط زالوی طبی عرضه شده در داروخانه ها مورد تایید است

در زالودرمانی فقط زالوی طبی عرضه شده در داروخانه ها مورد تایید است

رییس اداره داروهای سنتی اداره کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: فقط زالوی طبی عرضه شده در داروخانه ها و واجد برچسب اصالت، مورد تایید سازمان غذا و دارو برای تجویز و استعمال می باشد.

به گزارش گولوپ، دکتر مریم مشهود گفت: بر اساس اعلام دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در حال حاضر صرفا متخصصان طب ایرانی، مجوز استفاده از زالو درمانی را دارند، و اگر در دستورالعمل ها بازنگری شود طبیعتا در شناسنامه و استاندارد خدمت زالودرمانی هم تغییرات لحاظ خواهد شد.

وی با هشدار نسبت به موارد فاقد مجوز در حوزه درمان و پرورش زالو گفت: در کمیته ملی زالوی طبی که با هدف تسهیل کسب و کار و تحقق شعار “رشد تولید با مشارکت مردم” در حوزه پرورش زالو برگزار شد، موافقت بعمل آمد که با بازنگری همه اعضای کمیته ملی زالو، در فرآیند صدور مجوزها، مسیر دریافت مجوز برای متقاضیان تسهیل گردد.

وی گفت: بنابراین پس از استعلام از ارگان های ذیربط، صدور مجوز نهایی زالوی طبی فقط از سوی یک سازمان صورت گیرد.

رییس اداره داروهای سنتی، اداره کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ادامه داد: بر اساس دستورالعملی که در سایت سازمان غذا و دارو هم منتشر شده است؛ صرفاً زالوی طبی عرضه شده در داروخانه واجد برچسب اصالت، مورد تایید سازمان غذا و دارو برای تجویز و استعمال خواهد بود چرا که تحت نظارت مسیول فنی شخص، حقوقی یا شرکت دارای مجوز بسته بندی و کد IRC می باشد.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در زالودرمانی فقط زالوی طبی عرضه شده در داروخانه ها مورد تایید است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در زالودرمانی فقط زالوی طبی عرضه شده در داروخانه ها مورد تایید است"، کلیک کنید.