درخواست موضع گیری قاطع ایفلا در ماجرای غزه

درخواست موضع گیری قاطع ایفلا در ماجرای غزه

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور همزمان با روز جهانی قدس با ارسال نامه ای به ویکی مک دونالد رییس ایفلا خواستار موضع گیری قاطع این فدراسیون در برابر نقض فاحش حقوق بشر در غزه شد.

به گزارش گولوپ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهدی رمضانی دبیرکل نهاد همزمان با روز جهانی قدس با ارسال نامه ای به ویکی مک دونالد، رییس فدراسیون بین المللی انجمن ها و موسسات کتابداری(ایفلا)، ضمن محکومیت تجاوزات اخیر رژیم اسراییل و ابراز نگرانی عمیق از بحران شدید انسانی در غزه، خواستار موضع گیری قاطع این فدراسیون در برابر نقض فاحش حقوق بشر شد.

دبیرکل نهاد در ابتدای این نامه با اشاره به ارزش های ایفلا تاکید کرد: «برای ما به عنوان نهادی که به حفظ ارزش ها و اصول مورد حمایت ایفلا، از جمله مسیولیت در قبال افراد و جامعه، بی طرفی، دسترسی آزاد، مالکیت فکری و کنوانسیون های بین المللی متعدد پایبند است، مایه تاسف است که اسراییل حملات و فشارهای خود را بر زنان و کودکان تشدید کرده، حملاتی که منجر به از بین رفتن تعداد زیادی از آنها شده است. متاسفانه، در نتیجه این تهاجمات بیش از 40 هزار نفر از جمله زنان، کودکان و خبرنگاران کشته و آواره شده اند.»

او با مایه تاسف خواندن تخریب گسترده کتابخانه ها و مراکز اسنادی در این منطقه تصریح کرد: «این نهادهای فرهنگی نقشی حیاتی در حفظ دانش و میراث فرهنگی دارند و برای توسعه گفت وگو و دستیابی به اهداف توسعه پایدار نقشی اساسی دارند. البته در شرایط کنونی، پیگیری بحث های معنادار درباره اهداف توسعه پایدار دشوار است.»

رمضانی در ادامه با توجه به تعهد ایفلا به آزادی، عدالت و حقوق بشر، خواستار موضع گیری محکم و قاطع این فدراسیون در برابر نقض فاحش حقوق بشر در غزه شد و ادامه داد: «از ایفلا می خواهیم که از نفوذ خود برای محکوم کردن اقدامات اسراییل، دفاع از آزادی اطلاعات و حفاظت از حقوق همه افراد آسیب دیده از این بحران استفاده کند.»

او افزود: «از ایفلا می خواهیم که در تعامل با سازمان ملل متحد، فعالانه از تلاش ها برای ایجاد آتش بس به نفع مردم فلسطین حمایت کند. ایفلا در همکاری با سازمان ملل می تواند صدای خود را تقویت کند و به دنبال صلح، آزادی، عدالت و حمایت از حقوق بشر باشد.»

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پایان ضمن قدردانی از توجه رییس ایفلا به این موضوع فوری، اظهار امیدواری کرد ایفلا تعهد خود به آزادی، عدالت و حقوق بشر را در این دوران چالش برانگیز نشان دهد.

پایان خبر گولوپ 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست موضع گیری قاطع ایفلا در ماجرای غزه" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست موضع گیری قاطع ایفلا در ماجرای غزه"، کلیک کنید.