درخواست انجمن تهیه کنندگان مستقل سینما از نامزدهای انتخاباتی

درخواست انجمن تهیه کنندگان مستقل سینما از نامزدهای انتخاباتی

به گزارش خبرگزاری گولوپ، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «اگرچه مسایل اقتصادی و مشکلات معیشتی به حق از مطالبات اکثریت مردم کشورمان است، اما در کنار آن بسیاری علاوه بر مطالبات اقتصادی، مسایل فرهنگی جامعه را نیز مورد نظر قرار می دهند.

پاسخ نامزدها به سیوالات هشت گانه خانه سینما می تواند به اقشار فرهنگی و آن دسته از مردمی که نگاه فرهنگی نامزدها را برای حضور و رای دادن پای صندوق ها لازم می دانند، کمک موثری باشد.

بر اساس گزارش گولوپ، انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران انتظار دارد هموطنان عزیز و گرامی قبل از حضور پای صندوق های رای، به نگاه فرهنگی نامزدها توجه خاصی داشته و در کنار بحث های اقتصادی و اقتصاد سیاسی، به فرهنگ و نگاه فرهنگی این نامزدها توجه لازم را مبذول داشته و بر اساس نگاه فرهنگی آنان رای دهند. کسانی که فرهنگ را سبک می دارند یا توجه ندارند، طبیعتا به قول، وعده و حرف هایی که می زنند نیز توجه لازم را مبذول نخواهند داشت.

سوالات هشت گانه خانه سینما به شرح زیر است:

1- شما اشتغال به تولید و عرضه در فعالیت های هنری به ویژه هنر صنعت سینما را حق می دانید یا امتیاز؟

2. در پیوند با پرسش نخست، ساختار حقوقی اداری و عملکرد دستگاه اجرایی موجود، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کدام گزینه (حق یا امتیاز) را برگزیده است؟ و برنامه ی شما برای اصلاح ساختار و رویه های موجود این دستگاه چیست؟

3. تدبیر مشخص شما برای رفع مزاحمت های نهادها و اشخاص در اجرای برنامه های توسعه گرایانه تان در سپهر هنر به ویژه هنر صنعت سینما چیست؟

4. وضعیت ممیزی متصلب کنونی مانع بازتاب چالش ها، تحولات و واقعیت های جامعه در قاب سینما است. شما چه سازوکاری را برای ایجاد تحول و اصلاح خردگرایانه آن (واگذاری به اصناف) برمی گزینید؟

5. برنامه مشخص شما برای رونق اقتصاد هنر به ویژه هنر صنعت سینما چیست؟ و جست وجوی سهم تولیدات سینمایی ایران در نجد ایران و جهان را با چه برنامه ای دنبال می کنید؟

6. در چه بازه زمانی بیمه بیکاری هنرمندان که از حقوق بنیادین شهروندی و مصرح در قانون برنامه چهارم بوده و تاکنون مغفول و معطل مانده را عملیاتی می کنید؟

7. آیا طرح تاسیس و اداره سازمان نظام صنفی سینما تهیه شده توسط این خانه، در زمستان 1387، تقدیم شده به مبادی ذیربط (موجود در وب سایت خانه سینما) را مطالعه کرده اید؟ چگونه در اجرایی شدن این مطالبه مترقی می کوشید؟

8. فرد یا افراد مورد نظر شما برای تصدی پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی چه کسانی هستند؟

دو سیوال انجمن تهیه کنندگان مستقل:

1- با توجه به ممنوع الکاری بخش قابل توجهی از سینماگران در دولت کنونی، لطفا صراحتا نظرتان را درباره ممنوع الکاری و ممنوع الخروجی هنرمندان اعلام بفرمایید؟ آیا در دولت شما با هنرمندان اینگونه برخورد خواهد شد؟

2- بخش عمده ای از بودجه فرهنگی هنری کشور صرفا در اختیار یک نگاه، یک تفکر و یک جریان بود و عملا تبدیل به رانت شد. از سوی دیگر عملا وام عام برای اهالی سینما حذف شده. آیا حضرتعالی به ایجاد فضای کار برای اهالی سینما اعتقاد دارید یا معتقدید تنها گروه خاصی می توانند از امکانات ملی استفاده نمایند؟

5757

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست انجمن تهیه کنندگان مستقل سینما از نامزدهای انتخاباتی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست انجمن تهیه کنندگان مستقل سینما از نامزدهای انتخاباتی"، کلیک کنید.