درخشان: پرسپولیس گرفتار معضل گلزنی است/ تقصیری بر گردن اوسمار نیست

درخشان: پرسپولیس گرفتار معضل گلزنی است تقصیری بر گردن اوسمار نیست

سرمربی سابق پرسپولیس گفت: روی هدر رفتن موقعیت های گلزنی پرسپولیس، تقصیری بر گردن اوسمار نیست.

حمید درخشان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، درباره برتری پرسپولیس مقابل پیکان اظهار کرد: طبیعی بود که در این بازی پرسپولیس برنده شود، چون روند رو به رشدی دارد. البته پرسپولیس خلق موقعیت های زیادی می کند و به خاطر اینکه از فرصت های خود بهره کافی را نمی برد، اشکال بزرگی دارد که باید رفع شود. تا پیش از این در بازی های پرسپولیس کمتر شاهد خلق موقعیت بودیم و حالا که این فرصت ها ایجاد می شود، استفاده ای از آنها نمی شود و این موضوع به ضرر تیم خواهد بود. چون وقتی از موقعیت ها بهره نبرید فرقی نمی کند آنها را به دست آورده اید یا نیاورده اید.

پرسپولیس نیاز به بازیکن مستعد در خط حمله دارد

وی ادامه داد: اگر از این فرصت ها استفاده شود، شرایط تیم بهتر خواهد شد و از نظر روحی روانی شرایط تیم بهتر می شود، رقبا با نگرانی بیشتری مقابل تیم می ایستند، وقتی از موقعیت ها بهره کافی برده نمی شود ناخواسته تیم از لحاظ ذهنی و روحی دچار استرس می شود. این وضعیت استرس در جریان بازی روی بازیکن تاثیر می گذارد. اشکال هم با حضور مهاجم ششدانگ و گلزن حل می شود. یک تیم نیاز به بازیکن مستعد در خط حمله دارد، بازیکنی که چارچوب شناس باشد و قدر موقعیت هایی را که به دست می آورد بداند.  

تقصیری بر گردن سرمربی نیست

سرمربی سابق پرسپولیس در خصوص اینکه برخی معتقدند اوسمار به عنوان سرمربی تیم در زمینه هدر رفتن موقعیت های متعدد پرسپولیس  باید تدبیر داشته باشد، گفت: تقصیری بر گردن سرمربی نیست. او برنامه اش را می چیند و ارزش مهاجمان در موقعیت هایی که نصیب شان می شود، مشخص خواهد شد. کیفیت مهاجم در نحوه استفاده از فرصت های گلزنی مشخص می شود. وقتی گلزنی می کنی بازیکنی با کیفیت هستی و وقتی که موقعیت را هدر می دهی، یعنی بازیکنی بدون کیفیت کافی هستی، این موضوع دیگر ربطی به سرمربی تیم ندارد.  

جذب مهاجم گلزن در پرسپولیس عملی نشد

وی درباره اینکه راهی وجود دارد تا پرسپولیس بتواند مشکل گلزنی خود را حل کند، گفت: اول فصل باید مهاجم ششدانگ و چارچوب شناس برای پرسپولیس جذب می شد. منتهی جذب مهاجم گلزن عملی نشد و بازیکنانی جذب شدند که نتوانستند مشکل گلزنی تیم را حل کنند. در نهایت هم پرسپولیس گرفتار معضل گلزنی است. بازیکن اگر کیفیت خوبی داشته باشد به گلزنی ادامه می دهد. بازیکنی که چارچوب شناس باشد یک یا دو بازی گلزنی نمی کند، در همه بازی ها به تیمش کمک می کند. گلزنی هم نکند در گل ها اثرگذاری مستقیم یا غیرمستقیم دارد. وقتی که کمک نمی کند یعنی از کیفیت ایده آل برخوردار نیست.  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخشان: پرسپولیس گرفتار معضل گلزنی است/ تقصیری بر گردن اوسمار نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخشان: پرسپولیس گرفتار معضل گلزنی است/ تقصیری بر گردن اوسمار نیست"، کلیک کنید.