داوری که به نفعشان بود سکوت کردند!

داوری که به نفعشان بود سکوت کردند!

آفتاب نیوز :

 حسین فرکی، مربی پیشین تیم ملی، در این گفتگو درباره قهرمانی پرسپولیس و همچنین اعتراضاتی که به داوری ها وجود داشت، اظهار نظر کرد. او در ابتدا درباره کیفیت فصل بیست و سوم لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: لیگ امسال فراز و نشیب زیادی داشت و تنها حسنش این بود که در نیم فصل دوم حساسیت زیادی ایجاد کرد.

پرسپولیس قهرمان شد، چون از فرصتش استفاده کرد

او در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس بر اساس شایستگی قهرمان لیگ برتر شد عنوان کرد: اواسط نیم فصل دوم به این موضوع اشاره کردم که هر کدام از تیم های تراکتور، سپاهان، پرسپولیس و استقلال شانس قهرمانی دارند. در این مسیر 2 تیم سپاهان و تراکتور عقب افتادند. در مورد پرسپولیس و استقلال از اواسط لیگ و کمی عقب تر هم قابل پیش بینی بود که شانس قهرمانی را دارند. پرسپولیس قهرمان شد، چون از فرصتش خوب استفاده کرد و دیگری نایب قهرمان شد، چون نتوانست خوب استفاده کند. به همین دلیل مسایل حاشیه ای زیادی ایجاد شد.

* لیگ بیست و سوم بیشتر از همه ادوار حاشیه داشت

فرکی با اشاره به حواشی ایجاد شده در مورد قهرمان لیگ برتر تصریح کرد: این حاشیه ها قسمت منفی لیگ بیست و سوم بود. بیشتر از همه دوره ها، لیگ بیست و سوم حاشیه داشت. اتفاقاتی که خوشایند خیلی ها از جمله من نبود. من لیگ را دنبال می کردم؛ خیلی بد و خارج از بحث فرهنگی بود و همه بخش های لیگ را شامل می شد. حالا یک بخش بیشتر درگیر حاشیه بود و بخش دیگر کمتر.

* هر وقت اشتباهات به نفع شان بود سکوت کردند

او درباره اشتباهات داوری هم گفت: اشتباهات داوری تکراری است. هر وقت اشتباهات به نفع شان بود سکوت کردند و برعکس این مورد اعتراض کردند. فکر می کنم اعتراضات به داوری فرار رو به جلو است و اشتباهات داوری اولین نقطه در دسترس است. بار ها گفته ام که امیدوارم در بخش داوری عمدی وجود نداشته باشد، اما اگر عمدی باشد عمق فاجعه است. در هر صورت همیشه به داوران فوتبال کشور احترام گذاشته ام. داوران قشر زحمت کشی هستند و قضاوت یکی از سخت ترین کار های ممکن است. ان شاءالله در این بخش آسیب نبینند.

* سه نکته دیگر در کنار داوری تاثیرگذار هستند

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: اگر فقط اشتباهات داوری را دلیل ناکامی خودمان بدانیم یا موفقیت را در همین اشتباه داوری خلاصه کنیم، قضاوت درستی نیست. شاید اشکالات و اشتباهات زیادی در خیلی از بخش ها وجود داشته باشد، به ویژه در بخش اجرایی فوتبال یعنی مدیریت باشگاه، کادر فنی و بازیکنان. در واقع این ها، سه نکته اصلی در کنار داوری هستند. ما اگر بخواهیم به آن سه مورد بی توجه باشیم و فقط بگوییم اینجا داور اشتباه کرد و ما قهرمان شدیم یا نشدیم، این دور از انصاف است. باید قبول کنیم که آن سه بخش دیگر (مدیریت، کادر فنی و بازیکنان) اشتباهاتی داشتند.

دو بازیکن پدیده برای لیگ خجالت آور است

فرکی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکن پدیده خاصی در فصل بیست و سوم لیگ برتر مشاهده کرده است گفت: حقیقت ماجرا نه! من چیزی ندیدم. اگر در لیگی پدیده نباشد، نشانگر عملکرد ضعیف است. مثل گذشته شاهد پدیده ها در لیگ نیستیم. اگر هم بخواهیم نام یکی، دو بازیکن را برای کل لیگ بگوییم اصلاً خجالت می کشیم. ما 16 تیم لیگ برتری داریم و 17 تیم دسته اولی، اما در آن ها ممکن است 2 پدیده به چشم بیاید که آن هم تازه صد درصد نیست. مثل گذشته نیست که پدیده کاملاً مشهود باشد و آنقدر پدیده ها خوب باشند که ما بگوییم امسال 10 پدیده در لیگ دیدیم. در مقایسه با این تعداد تیم لیگ برتری و لیگ یکی، من چیزی ندیدم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "داوری که به نفعشان بود سکوت کردند!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "داوری که به نفعشان بود سکوت کردند!"، کلیک کنید.