دانستنی های دریایی؛ از ماهی رفنگر تا بارداری اسب دریایی نر

آبزیان مختلف و متعددی در دریا زندگی می کنند که برخی از آن ها ویژگی های منحصر بفردی دارند که از جمله آن ها می توان به خیار دریایی، فرشته ماهی، اختاپوس و اسب دریایی می توان اشاره کرد.

به گزارش گولوپ دنیای دریاها و اقیانوس ها دنیای زیبا و جذابی است و آبزیان ویژگی های منحصربفردی دارند که بر اساس اعلام سازمان محیط زیست ایران به برخی از آن ها می پردازیم:

– زمانی که فرشته ماهی (Angelfish) جفت خود را انتخاب می کند، بدین معناست که او شریک خود را برای یک عمر انتخاب کرده است و اگر یکی از جفت ها بمیرد، جفت وی تا آخر خود هرگز با دیگری جفت گیری نمی کند.

دانستنی های دریایی؛ از ماهی رفنگر تا بارداری اسب دریایی نر
فرشته ماهی

– دستگاه گوارش خیار دریایی محیط اقیانوس را تمیز می کند، بدین ترتیب که این موجود دریایی آن چیزی را که به شن های موجود در کف اقیانوس چسبیده است را می بلعد و پس از آن که غذای خود را از دانه های شن جدا کرد آن شن را به صورت پاکیزه و تمیز از بدن خود خارج می کند.

– گونه نر اختاپوس (octopus) وقتی با اختاپوس ماده جفت گیری میکند، حافظه خود را از دست می دهد و لذا در طول زندگی خود بدون به یاد داشتن خاطرات گذشته اش در دریا شنا میکند.

– اسب های دریایی (Seahorses) تنها موجودات روی زمین هستند که از مادر زاده نمی شوند بلکه اسب های نر دریایی باردار می شوند و فرزندان خود را به دنیا می آورند.

دانستنی های دریایی؛ از ماهی رفنگر تا بارداری اسب دریایی نر
لاکپشت دریایی

– لاکپشت دریایی بین 4 تا 7 ساعت می خوابند و در مدت ییداری خود را به سطح آب می رسانند و با تنفس اکسیژن لازم را کسب می کنند و دوباره به بستر دریا بازمی گردند و خواب خود را ادامه دهد. برخی انواع لاک پشتها تنها به مدت 30 دقیقه می توانند در زیر آب بمانند.

– شاه میگوها (Lobster ): از طریق نازلهای ادراری (urine nozzles) که در زیر چشم هایشان قرار دارد ادرار می کنند. این آبزیان روی یکدیگر ادرار می کنند. این کار وسیله ای است که به آن ها امکان می دهد با هم در ارتباط باشند. ادرار کردن روی لابستر دیگر یک پیام ویژه برای آگاه سازی نسبت به اهمیت هشدار در قید حیات بودن به شمار می رود.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانستنی های دریایی؛ از ماهی رفنگر تا بارداری اسب دریایی نر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانستنی های دریایی؛ از ماهی رفنگر تا بارداری اسب دریایی نر"، کلیک کنید.