خواننده جوانی که در پنج ماه 239 کنسرت برگزار کرد، اما حالا…

خواننده جوانی که در پنج ماه 239 کنسرت برگزار کرد، اما حالا...

آفتاب نیوز :

سال 1396 اعلام شد که حامد همایون در پنج ماه به رکورد برگزاری 239 کنسرت رسیده است؛ آماری که از رکوردی عجیب روایت داشت و حتی تهیه کنندگان حامد همایون نام آن را سونامی حامد همایون گذاشته بودند. این سونامی، اما ادامه دار نبود تا در نهایت این خواننده را در خود غرق کند؛ تنها چند سال پس از این رکوردشکنی، حامد همایون به گونه ای از بازار موسیقی پاپ ایران کنار رفت، که گویی هرگز نبوده است…

پس! رکورددار برگزاری کنسرت بودن در موسیقی پاپ ایران اتفاق چندان میمون و مبارکی نمی تواند باشد؛ کسی مانند حامد همایون روزی به این مرتبه رسید، اما خیلی زود هم از داستان موسیقی پاپ کنار رفت. حالا عنوانِ رکورددار برگزاری کنسرت در سال گذشته موسیقی پاپ ایران به علی یاسینی رسیده است.

علی یاسینی خواننده ای نوظهور در موسیقی پاپ ایران به شمار می رود. او در سال 1402 اجرا های متعددی را تهران و شهرستان ها روی صحنه برد و البته در چند کشور خارجی هم کنسرت برگزار کرد. یاسینی در سال 1402 و طی 91 شب 178 سانس کنسرت در تهران برگزار کرد. این رکورد در میان خوانندگان موسیقی پاپ دست نیافتنی بود و می توان یاسینی را از این نظر پرفروش ترین خواننده سال گذشته معرفی کرد.

البته که او علاوه بر تهران، کنسرت هایی را هم در شهرستان ها برگزار کرده که گویا شمارِ کنسرت های او در سال گذشته در مجموع به 238 سانس می رسد.

کنسرت های یاسینی در سال گذشته یک روایت جالب هم دارد؛ یاسینی در اصفهان اجرایی داشته که گویا مجوز بلیت فروشی ساعت 12 ظهر صادر شده، سایت فروش بلیت ساعت 14 باز شده و این کنسرت در همان روز و در ساعت 18 با بلیت های فروخته شده و با حضور مخاطبان برگزار شده است.

البته که تجربه های سال های نه چندان دور در موسیقی پاپ ایران، ثابت می کند که این رکورد ها به هیچ وجه تضمینی برای تکرارِ و در صدر ماندن نیست. یادمان نرود که خواننده ای مانند حامد همایون در سال های اوجِ فعالیتش، در یک سال رکورد برگزاری کنسرت در جهان را جابه جا کرد؛ اما آیا ماندگار ماند؟! حامد همایون اکنون سال هاست که در موسیقی پاپ ایران کنار رفته و فراموش شده است. او از جمله ی ده ها خواننده ی تاریخ مصرف داری بود که در سال های اخیر وارد عرصه موسیقی پاپ ایران شده و خیلی زود هم فراموش شده اند.

حالا علی یاسینی هم در جایگاهی شبیه به حامد همایون قرار دارد. کسی که سال گذشته رکورددار برگزاری کنسرت بوده، آیا در سال جدید هم می تواند آن موفقیت ها را تکرار کند.

ماندگاری هر خواننده به عوامل بسیاری بستگی دارد؛ سواد، تخصص، به روز بودن، فعالیت اصولی و براساس استاندارد ها و… خوانندگانی که آمدند و زود رفتند، حتما ویژگی هایی در کارشان بوده، اما عمقی نداشته اند که موفقیت شان ادامه دار باشد. درست برعکس این خوانندگان زودگذر و تاریخ مصرف دار، هستند خوانندگانی که چند دهه است در موسیقی پاپ ایران فعالیت می کنند و این فعالیت همیشه در اوج بوده است. آن ها همیشه توانسته اند خود را در صدر نگه دارند. کسانی مانند محسن یگانه و رضا صادقی از این جمله خوانندگانِ ماندگار هستند. کسی مانند چاوشی هم با اینکه کنسرت برگزار نمی کند، اما همچنان و پس از دو دهه فعالیت در عرصه موسیقی، آثارش در صدرِ پُرمخاطبان قرار دارند.

به هر روی باید صبر کرد و دید که آیا یاسینی به سرنوشت کسانی مانند حامد همایون دچار می شود یا در مسیرِ کسانی مانند محسن یگانه و رضا صادقی قرار می گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خواننده جوانی که در پنج ماه 239 کنسرت برگزار کرد، اما حالا…" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خواننده جوانی که در پنج ماه 239 کنسرت برگزار کرد، اما حالا…"، کلیک کنید.