حمله چندباره نکونام به خطیر: شاگرد اول کلاس بودید، اما با تقلب! /از روز اول گفتم اورونوف را می خواهم

به من گفتند حرف نزن و برای همین به نشست های خبری نمی رفتم

حمله چندباره نکونام به خطیر: شاگرد اول کلاس بودید، اما با تقلب! از روز اول گفتم اورونوف را می خواهم

سرمربی تیم فوتبال استقلال مدیریت این باشگاه را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، جواد نکونام در گفت و گویی که با گولوپ داشت اظهار کرد: مدیران در زمانی که نباید بیانیه می دهند و زمانی که نیاز به حمایت از داریم  بیانیه صادر نمی کنند و سکوت می کنند.

وی افزود: در بالاترین سطح فوتبال دنیا که هیچ، حتی در لیگ ایران یا حتی لیگ یک هم ایران هم این اتفاق نمی افتد، تیم هایی که مسابقه را برنده خارج می شوند بیانیه می دهند و از داوری گلایه می کنند، اما ما گل سالم می زنیم ولی باشگاه اقدامی نمی کند. در بازی امروز یکی از تیم ها در بین دو نیمه بیانیه داد، روز گذشته هم یک تیم پیروز شد و بیانیه داد. شاید بیانیه ها تاثیری روی نتیجه  نداشته باشد اما در تکرار اشتباهات و حواس جمع شدن تاثیر دارد.آقایان زمانی که علیه باشگاه اتفاقی رخ می دهد واکنشی نمی دهند، اما اگر کسی علیه آنها صحبت کند تا نام و شماره شناسنامه را در بیانیه می آورند و سریعا اقدام می کنند.

سرمربی تیم استقلال ضمن انتقاد از مدیریت  این باشگاه گفت: در روز های اول حضورم در استقلال گفتم که آنها به دنبال دشمنی با من هستند و حالا ثابت شد و مردم هم شاهد آن هستند، آنها برای دشمنی با من به استقلال ضربه می زنند، استقلال یکی از پرافتخارترین تیم های آسیا است ولی به دلیل اینکه من سرمربی آن هستم علیه من فعالیت می کنند و دشمنی می کنند.

وی تاکید کرد: شما تازه آمدید و بلد نیستید کار انجام دهید بروید و کار یاد بگیرید، 16 تیم در لیگ حضور دارند و فقط یک تیم قهرمان می شود، شما ببینید تیم هایی که سقف بودجه را رد کردند و بیشترین هزینه را انجام دادند از مسیر قهرمانی دور شدند، اما مشکلات ما را ندارند، آنها باید یاد بگیرند از مربی و بازیکنان تیم حمایت کنند، اما فقط به دنبال این هستند که به تیم ضربه بزنند و تیم را خراب کنند تا نتیجه نگیریم. می گویند ما شاگرد اول بودیم، اگر شاگرد اول هم بودید با تقلب بودید، باید بروید و کار را یاد بگیرید.

نکونام  در خصوص رقم دریافتی بازیکنان تیمش گفت: بازیکنان تیم ما از سال گذشته 40 درصد طلب دارند و به انتهای فصل نزدیک می شویم و نمی دانم باید چکار کنم، من با بازیکنان صحبت کردم و باید دید چطور می توان این مشکل را حل کرد، دریافتی آخری که داشتند نزدیک به 5 درصد بوده است.

وی درباره غیبت های خود در نشست های های خبری گفت: من از خبرنگاران و رسانه ها عذرخواهی می کنم. اولاً فوتبال دنیا را مثال می زنم که دیده ایم و شنیده ایم نشست قبل و بعد از بازی هر مربی در محل استادیوم برگزار می شود. هر تیم نشست قبل از بازی را پس از تمرین و در استادیوم خودشان برگزار می کنند. کنفرانس های مطبوعاتی من باید در امحل تمرین خودمان برگزار شود. من نمی توانم در این ترافیک تهران به سازمان لیگ بروم. این قانونی است که سازمان لیگ گذاشته و آن را برای خودش اجرا می کند. هر موقع که تیمم تمرین نداشته باشد و بتوانم، به نشست خبری می روم.این یک طرف قضیه است. طرف دیگر نیز این است اگر من به کنفرانس های مطبوعاتی نمی رفتم، دلیلش این است که به من گفتند برای آرامش و شرایط تیم، مشکلات را بازگو نکنید.

سرمربی تیم استقلال در مورد اینکه چه کسی این دستور را داده، پاسخ داد: نمی توانم بگویم چه کسی گفته است و من سکوت کردم. آقایان از سکوت من سوءاستفاده کردند. شما ببینید چه کار می کنند، تمام رسانه ها را علیه من کردند و همه چیز می نویسند. اصلاً این گونه نیست و من از این به بعد حرف می زنم. در کنفرانس های قبل و بعد از بازی  حضور پیدا می کنم و حرف می زنم، دوست دارم ببینم کسی می تواند به من چیزی بگوید؟!من به خاطر آرامش استقلال سکوت کردم. شما ببینید چه هجمه هایی از خودی و ناخودی وارد شد. من تا الان سکوت کرده ام، مهدی هاشمی نسب، محمد نوازی و کسانی که در این فوتبال زحمت کشیده اند، آدم های بزرگی هستند. ولی داشتند از سکوت من سوءاستفاده می کردند، من سکوت نمی کنم و هر جا حق باشد می گویم.

نکونام در  خصوص اینکه می تواند در خصوص این سوءاستفاده ها مثال هم بزند، گفت: بروید روزنامه ها و سایت هایی که با آقایان هستند را ببینید که چقدر علیه من مطلب می نویسند، کاری ندارد، آنها را چک کنید. می توانم یک مثال بزنم که رسانه ای همین امروز چه تیتری علیه من زده بود. من بالا و پایین فوتبال را دیده ام، زمانی که تیم ملی نتیجه نمی گیرد یا به جام جهانی نمی رود یا حذف می شود، فشار بیشتر است. ما این فشار ها را گذرانده ایم ولی من می خواهم فقط دشمنی ها را بگویم.

وی تاکید کرد: مگر اول فصل نگفتند که تیم باید چهارم یا پنجم شود؟ ما امسال کارمان را انجام داده ایم. چه اتفاقی افتاده که تیم صدر جدول است و فشار را به روی بازیکن افزایش می دهند؟ سال گذشته، استقلال 20 بازیکن بزرگسال، سه بازیکن زیر 25 سال و شش بازیکن زیر 23 سال داشته است. بعد آن تیم سوم شده است. این بازیکنان بدون دریافتی حق پارسال و امسالشان آمدند این کار را انجام دادند که تاکنون نیز شاهکار بوده است.

سرمربی استقلال افزود: مطمین باشید از این به بعد نیز ما به خاطر هوادارانمان تلاش می کنیم و برای اینکه آنها را سربلند کنیم، تا روز آخر می جنگیم. اما قرار نیست که کسی به ما بیاید و بگوید چه کار کن و چه کار نکن! وقتی اتفاقی می افتد، برای اینکه خودشان را از فشار خارج کنند، می روند کار دیگری انجام می دهند. از اول فصل در استقلال خرابکاری انجام شده و با وجود اینکه تا به الان هم همه چیز خوب بوده، اما همه ناراضی هستند. هوادار، بازیکن و… ناراضی هستند. 

نکونام در خصوص جذب نشدن اورونوف گفت: فکر می کنم روز 16 آبان تیم اورنوف و تیمش با نساجی در لیگ قهرمانان آسیا بازی داشت که من به باشگاه نامه زدم و گفتم این بازیکن را می خواهم. نامه و تاریخ آن موجود است، خودم شخصا در واتس آپ این نامه را به مدیر باشگاه ارسال کردم و او هم به من جواب داده است.اینکه برای خودشان راهفرار درست می کنند را نمی دانم.من حتی تاریخ و مبلغ قرارداد او را هم گفته ام. در مورد ماشاریپوف هم گفتند می شوند و نمی شود که من یکی از دوستانم را پیدا کردم و گفتم می توانید او را جذب کنید یا خیر. در مورد بازیکن هم بگویم این همه بازیکن را اعلام کردیم که بگیرند کدامشان را جذب کردند؟چه مسی باشد چه رونالدو فرقی ندارد چون شما که نمی گرفتید.

وی در خصوص بازی تیمش با آلومینیوم اراک گفت: من باید اول به دو مربی خوب لیگ تبریک بگویم. مهدی تارتار و مجتبی حسینی امسال با توجه به شرایط لیگ فوق العاده کار کردند. بازی تراکتور با آلومینیوم را دیدم که تیم واقعا قابل احترامی است. من روی تیم خودم تمرکز می کنم و اینگونه نیست که دعا کنم دیگران نتیجه نگیرند.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله چندباره نکونام به خطیر: شاگرد اول کلاس بودید، اما با تقلب! /از روز اول گفتم اورونوف را می خواهم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله چندباره نکونام به خطیر: شاگرد اول کلاس بودید، اما با تقلب! /از روز اول گفتم اورونوف را می خواهم"، کلیک کنید.