حمله زمینی روسیه به «خارکیف» اوکراین

حمله زمینی روسیه به «خارکیف» اوکراین

آفتاب نیوز :

به گزارش المیادین، وزارت دفاع اوکراین مدعی شد که روسیه در شهر خارکیف به عنوان دومین شهر بزرگ اوکراین حمله زمینی انجام داده است.

خبرگزاری رویترز هم به نقل از یک منبع ارشد اوکراینی گزارش داد که نیرو های روسیه امروز جمعه یک کیلومتر در داخل خاک شهر خارکیف در شرق اوکراین پیشروی کرده اند.

این منبع اوکراینی افزود که هدف از پیشروی روسیه، رسیدن به فاصله 10 کیلومتری در داخل خارکیف به منظور ایجاد یک منطقه حایل است.

وزارت دفاع اوکراین هم از اعزام نیرو های کمکی به سمن خارکیف خبر داد و مدعی شد که حملات روسیه تا کنون دفع شده است و نبرد ها همچنان ادامه دارد.

ولودیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین هم در نشست خبری در کی یف مدعی شد که نیرو های اوکراینی برای مقابله با این حمله آماده بوده اند، هر چند ممکن است که روسیه نیرو های بیشتری به خارکیف اعزام کند.

فشار روسیه بر اوکراین در جبهه خارکیف از ماه مارس گذشته و پس از آنکه پوتین خواهان ایجاد منطقه حایل در داخل خاک اوکراین با هدف مقابله با حملات به داخل خاک روسیه شد، شدت گرفته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله زمینی روسیه به «خارکیف» اوکراین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله زمینی روسیه به «خارکیف» اوکراین"، کلیک کنید.