حماس بر شروط خود برای آتش بس با رژیم صهیونیستی تاکید کرد

حماس بر شروط خود برای آتش بس با رژیم صهیونیستی تاکید کرد

هیات مذاکره کننده جنبش حماس پس از ورود به قاهره و دیدار با رییس سرویس اطلاعات مصر، بار دیگر بر مواضع و شروط خود برای آتش بس با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

به گزارش گولوپ، هیات مذاکره کننده حماس پس از ورود به قاهره با «عباس کامل» رییس سرویس اطلاعات مصر دیدار کرد.

به نوشته روزنامه رای الیوم، جنبش حماس بامداد امروز – دوشنبه- (20 فروردین) با صدور بیانیه ای اعلام کرد، هیات حماس در این دیدار بر پایبندی به تمامی مواضع و شروط خود درباره آتش بس یعنی: توقف دایمی جنگ، خروج کامل نیروهای اشغالگر صهیونیست از نوار غزه، بازگشت آوارگان به محل سکونت خود، آزادی تردد مردم و امدادرسانی مستمر به غزه، بازسازی این منطقه، انجام یک معامله جدی برای تبادل اسرا تاکید کرد.

همچنین هیات مذاکره کننده حماس در دیدار با عباس کامل بر خواست همه گروه های فلسطینی درباره دستیابی به اهداف ملی خود و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس، حق بازگشت آوارگان فلسطینی و حق تعیین سرنوشت تاکید کرد.

هیات حماس به ریاست «خلیل الحیه» معاون رییس حماس در نوار غزه دیروز یکشنبه، بنا به دعوت مصر برای مذاکره درباره تحولات آتش بس غزه، عازم قاهره شد.

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی نیز برای حضور در این مذاکرات روز یکشنبه هیاتی را به قاهره فرستاد.

میانجیگران قطر، مصر و آمریکا به دنبال دستیابی به توافق تبادل اسرا و آتش بس دوم میان رژیم صهیونیستی و حماس، پس از آتش بس اول هستند که یک هفته تا اوایل ماه دسامبر گذشته ادامه داشت.

ارزیابی تل آویو این است که حدود 134 اسیر صهیونیستی در غزه وجود دارد در حالی که حماس اعلام کرده 70 نفر از آنها در حملات ارتش رژیم صهیونیستی کشته شده اند.

طبق گزارش سازمان های فلسطینی مرتبط با اسرا، رژیم صهیونیستی حداقل 9100 اسیر فلسطینی را در زندان های خود نگه می دارد که شرایط آنها از زمان آغاز جنگ در غزه بدتر شده است.

رژیم صهیونیستی با وجود صدور قطعنامه آتش بس فوری در شورای امنیت و همچنین علی رغم اولین حضورش در دادگاه بین المللی دادگستری به اتهام ارتکاب «نسل کشی»، همچنان به حملاتش علیه مردم غزه ادامه می دهد.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس بر شروط خود برای آتش بس با رژیم صهیونیستی تاکید کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس بر شروط خود برای آتش بس با رژیم صهیونیستی تاکید کرد"، کلیک کنید.