جهش تولید سلامت محور با مشارکت مردم؛ هدف گذاری نظام سلامت در 1403

جهش تولید سلامت محور با مشارکت مردم؛ هدف گذاری نظام سلامت در 1403

دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور پیامی، سال «جهش تولید با مشارکت مردم» را به ملت ایران و جامعه خدوم و فداکار سلامت تبریک گفت و بر آمادگی نظام سلامت کشور در زمینه سازی برای جهش تولید کالاها و خدمات سلامت محور با تکیه بر مشارکت مردم تاکید کرد.

به گزارش گولوپ، متن پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

سال جدید را که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، سال « جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری فرمودند، به ملت بزرگ ایران و جامعه خدوم و فداکار سلامت تبریک می گویم. بهار طبیعت و همنشینی آن با بهار قرآن، نوید بخش برکات الهی و اعتلای روحی و معنوی است و امید دارم که در این ایام متبرک و نورانی، رحمت و رضوان الهی شامل حال یکایک ما گردد.

تامین سلامت انسان ها، کاهش آلام و نجات جان آنها، فرصتی گرانبهاست که خداوند متعال تنها نصیب بندگان مورد عنایت خود می فرماید؛ قهرمانانی که به مدد ایمان الهی، اخلاق اسلامی، دانش روزآمد و مهارت فنی، هر روز در جای جای این سرزمین در راه خدمت به هموطنان عزیز می کوشند، بر بالین بیماران و دردمندان حاضر می شوند و حماسه هایی بی بدیل از عشق به همنوع را رقم می زنند.

با محاسبات مادی نمی توان از کسانی که دل در گرو سلامت همنوعان دارند، آن گونه که شایسته است، قدردانی کرد. این فداکاری ها در درجه اول برای رضای خدا صورت می گیرد و پاداش حقیقی را هم تنها خداوند می تواند عطا فرماید.

خداوند بزرگ را سپاس می گزارم که با عنایت رهبر معظم انقلاب، حمایت رییس جمهور مردمی، مجاهدت خالصانه همکاران بلند همتم در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به برکت خون های پاک شهدای مدافع سلامت، امروز زمینه مشارکت مردم در جهش تولید محصولات سلامت محور فراهم شده و ان شاالله در سال 1403 پیشرفت های بزرگ نظام سلامت را در بسیاری از بخش های سخت افزاری و نرم افزاری رقم خواهد زد. در سالی که گذشت، افتخارات پرشماری از رشد تولید بیش از 30 درصدی محصولات سلامت محور تا اجرای برنامه سلامت خانواده در 195 شهرستان تا رایگان شدن درمان 33 میلیونی ایرانی از مسیر نظام ارجاع و رایگان شدن درمان همه کودکان زیر 7 سال – همگام با سیاست جوانی جمعیت – از برگزاری پویش ملی سلامت و ثبت رکورد بی سابقه مشارکت 46 میلیون نفری در این عرصه تا توسعه 500 پروژه درمانی جدید در مناطق محروم و تا اعزام هزاران پزشک متخصص و عمومی و داروساز به این مناطق رقم خورد و با تکیه بر آنها نظام سلامت جمهوری اسلامی توانست گام هایی استوار در مسیر «عدالت و تعالی سلامت» بردارد و به رغم تحریم های ظالمانه استکبار به جایگاه سزاوار خود در منطقه و جهان برسد.

در آغاز سال 1402 توفیق داشتیم تا نوروز را با اظهار رضایت رهبر فرزانه انقلاب و بیانات گرانقدر ایشان در حرم مطهر رضوی نسبت به عملکرد جامعه سلامت آغاز کنیم؛ بیاناتی که مایه شکرگزاری و مباهات و نشان افتخاری بر لوح ضمیر خادمان سلامت شد.

در آخرین روزهای این سال هم افتخار آن را یافتیم که شاهد پیام گرانقدر و سرشار از عنایت و عطوفت مقام معظم رهبری خطاب به یکی از کارکنان اورژانس که در شهرستان بابل، جان مادر و نوزادی گرفتار در برف را نجات داده بود، باشیم. این پیام امیدبخش، حکیمانه و پدرانه، خادمان سختکوش سلامت را که همواره برای نجات جان هموطنانمان در مجاهدتی دشوار و شبانه روزی به سر می برند، سراپا شوق و امید و سپاس کرد؛ خستگی تلاش های سربازان ولایت در جبهه سلامت را از تن ها به در برد و نیرو و توانی مضاعف به همه ما بخشید.

از خداوند متعال که در این ماه مبارک، درهای رحمتش را به روی بندگان گشوده است، توفیق پیروی از رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب خواستاریم. 

 دستاوردهای نظام سلامت در عرصه رشد تولید، نشان از اقتدار ملت ایران دارد. به حول و قوه الهی و با همه توان خواهیم کوشید تا این دستاوردها در سال پیش رو با مشارکت جویی از مردم، جهش و اعتلای روزافزون یابد و موجبات رضایت مقام معظم رهبری و مردم عزیزمان را فراهم آورد.»

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جهش تولید سلامت محور با مشارکت مردم؛ هدف گذاری نظام سلامت در 1403" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جهش تولید سلامت محور با مشارکت مردم؛ هدف گذاری نظام سلامت در 1403"، کلیک کنید.