جزییات برگزاری نخستین کنفرانس ملی «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء»

جزییات برگزاری نخستین کنفرانس ملی «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء»

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و فناوری پردیس جزییات برگزاری کنفرانس ملی «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، نخستین کنفرانس ملی هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در نمایشگاه اینوتکس برگزار شد.

حسین اصغری شیوایی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و فناوری پردیس و رییس نخستین کنفرانس ملی «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در این کنفرانس با بیان اینکه همه ی فناوری ها زمستان و بهاری دارد، اظهار کرد: از سال 2020 ایران شاهد رشد بسیار خوبی در این حوزه بوده این رشد سه برابری چشم انداز روشنی برای آیندگان رقم زد اکنون در رتبه 19 جهان هستیم و به رتبه های بالاتر می رسیم.

وی با اشاره به محور های همایش ملی هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء بیان کرد: هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در آب، محیط زیست و انرژی، در اتوماسیون صنعتی، در کشاورزی و صنعت، در حقوق فناوری، در علوم انسانی، در سلامت، اقتصاد دیجیتال، و شهر هوشمند و رباتیک از عناوین موضوعات مطرح این کنفرانس است 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و فناوری پردیس به تشریح جزییات برگزاری کنفرانس ملی «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» پرداخت و افزود: «این کنفرانس با هدف ایجاد یک پلتفرم تخصصی برای تبادل اطلاعات، تجربیات و دستاورد های پژوهشی در زمینه های هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء امروز و فردا برگزار می شود.»

اصغری شیوایی عنوان کرد: تاکنون بیش 7 هزار مقاله از ایران در این حوزه چاپ شده و دانشگاه تهران با 800 مقاله در مقام اول و دانشگاه امیر کبیر با نشر 580 مقاله در رتبه سوم قرار دارد. امروز شاهد تحولات جدی در حوزه هوش مصنوعی در کشور هستیم و در کشور استادان و دانشمندان خوبی در این حوزه داریم. خیزشی که زیست بوم فناوری برداشته آینده درخشانی از پیشرفت در هوش مصنوعی را برای کشور رقم می زند و برپایی نمایشگاه اینوتکس کمک بزرگی در این مسیر است.

وی اضافه کرد: این کنفرانس فرصت مناسب برای تبادل دانش در زمینه ارتقای تکنولوژی های مرتبط با هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، ترویج همکاری های پژوهشی بین صنعت و دانشگاه ها، بررسی اثرات و کاربرد های هوش مصنوعی در اینترنت اشیاء و ایجاد فرصت مناسب برای تجزیه و تحلیل جدیدترین دستاوردها، مسایل و چشم انداز ها در حوزه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و فناوری پردیس  تبیین کرد: ارتباط نزدیک بین هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء یک چالش مهم در تحقیقات و پژوهش های جهان کنونی به شمار می آید و هوش مصنوعی به عنوان مغز محاسباتی و اینترنت اشیاء و سیستمی از اشیای هوشمند با یکدیگر ترکیب شده و تاثیر بسزایی در افزایش کارایی و هوشمندی سیستم های اطلاعاتی دارند.»

اصغری شیوایی مطرح کرد: نخستین کنفرانس ملی هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء تلاش دارد تا به بررسی چگونگی تلفیق این دو حوزه و ایجاد فرصت های جدید برای بهبود سیستم های هوشمند و مدیریت اطلاعات پیش رو پرداخته و این تداخل مثبت را ترویج دهد.

وی با تاکید بر ترویج نوآوری و توسعه شبکه همکاری ها گفت: این کنفرانس با ارایه دستاوردها، تحقیقات جدید و تجارب موفق در زمینه های هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء به عنوان یک سکوی ارتباطی برای متخصصان صنعت و پژوهشگران عمل کرده و نقش مهمی در ترویج نوآوری و ایجاد راهکار های پیشرفته در بهبود عملکرد صنایع دارد.

این مسیول با تاکید دوباره بر تسهیل در تحول دیجیتال و افزایش بهره وری در صنعت افزود: استفاده از هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در صنعت به بهره وری بیشتر، کاهش هزینه ها و بهبود عملکرد فرآیند ها کمک می کند.

اصغری شیوایی توضیح داد: نخستین کنفرانس ملی هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء با معرفی بهترین شیوه ها، روش ها و تکنولوژی های مورد استفاده در این زمینه در ارتقای بهره وری صنعتی نقش مهمی ایفا می کند، این کنفرانس با ارایه راهکار هایی برای یکپارچگی بهتر و هماهنگی فناوری های هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در فرایند های تولید و خدمات به تحول دیجیتال صنعتی کمک می کند.

به گزارش گولوپ، این کنفرانس با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد فناور و نوآوری پردیس و پارک فناوری پردیس به عنوان جریان ساز و شکل دهنده زیست بوم فناوری در محل پارک فناوری پردیس 19 و 20 اردیبهشت برگزار می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات برگزاری نخستین کنفرانس ملی «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء»" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات برگزاری نخستین کنفرانس ملی «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء»"، کلیک کنید.