جدیدترین آمار؛ چه تعداد زائر ایرانی در عربستان حضور دارند؟

جدیدترین آمار؛ چه تعداد زائر ایرانی در عربستان حضور دارند؟

به گزارش گولوپ، مدیر عملیات حج ۱۴۰۳، با بیان اینکه از ابتدای آغاز عملیات بازگشت زائران به میهن اسلامی تا روز گذشته ۱۱۵ پرواز انجام شده است، گفت: نزدیک به ۶۰هزار زائر هم اکنون در مکه و مدینه حضور دارند.

گولوپ در خبری نوشت: غلامرضا رضایی؛ مدیر عملیات حج ۱۴۰۳ با اشاره به آخرین آمار حضور زائران در کشور عربستان اظهار کرد: تا بامداد جمعه تعداد زائران حاضر در مدینه ۱۰هزار و ۵۹۷ نفر متشکل از ۷۷ کاروان است.

وی با بیان اینکه همچنین تعداد زائران حاضر در مکه ۴۸ هزار و ۶۵۹ زائر در قالب ۳۵۶ کاروان است، گفت: تا پنج‌شنبه شب ۲۶ هزار و ۵۸۰ زائر و عوامل به ایران اعزام شدند و تا روز گذشته ۵۹ هزار و ۲۵۶ زائر در قالب ۴۳۳ کاروان در کشور عربستان حضور دارند.

از ابتدای آغاز عملیات بازگشت زائران تا بامداد جمعه ۱۱۵ پرواز به میهن انجام شده که فقط ۱۵ پرواز از فرودگاه جده بوده است.

به گفته رضایی، بیش از ۳۰ درصد زائران تا بامداد جمعه از دو فرودگاه مدینه و جده به ایستگاه های مختلف پروازی در کشورمان منتقل شدند.

رضایی با اشاره به تعداد زائران فوت شده در موسم حج، افزود: تا روز گذشته بیش از ۲۰ نفر در مکه و مدینه جان خود را از دست داده‌اند که پیکر یک نفر از آنها به ایران منتقل و ۱۰ پیکر دیگر هم در کشور عربستان دفن شدند. همچنین ۹ پیکر هم تا هفته آینده به کشور منتقل خواهند شد.

۴۷۲۳۶

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جدیدترین آمار؛ چه تعداد زائر ایرانی در عربستان حضور دارند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جدیدترین آمار؛ چه تعداد زائر ایرانی در عربستان حضور دارند؟"، کلیک کنید.