جایزه آسترید لیندگرن 2024 بنیاد سوادآموزی را انتخاب کرد

جایزه آسترید لیندگرن 2024 بنیاد سوادآموزی را انتخاب کرد

آفتاب نیوز :

بنیاد سوادآموزی بومی استرالیا جایزه یادبود آسترید لیندگرن سال 2024 را از آن خود کرد. این جایزه که بزرگترین جایزه کتاب کودک در جهان است با اهدای 5 میلیون کرون سوید (بیش از 474 هزار دلار) از برنده خود تجلیل می کند.

به گزارش پابلیشرز ویکلی، مراسم اعلام برنده این جایزه دیروز9 آوریل به صورت زنده از استکهلم و همزمان در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا پخش شد.

ماموریت بنیاد سوادآموزی بومیان (ILF) حمایت از دسترسی به خواندن و قصه گویی در میان کودکان بومی استرالیاست. در مورد این بنیاد گفته شده: بنیاد سوادآموزی بومی با انتشار کتاب و تشویق به کتاب خوانی، داستان گویی و خلاقیت، میل به مطالعه را ایجاد و غرور، اعتماد به نفس و احساس تعلق را تقویت می کند. هر کودکی حق دارد به زبان و داستان هایش دست یابد.

ILF که سال 2011 توسط سوزی ویلسون، معلم و مشاور آموزشی سابق که ناشر است، تاسیس شد، با برنامه های ابتکاری قوی از جمله تهیه کتاب و برنامه کتاب خوانی، فرصت هایی برای کودکان فراهم می کند تا با نویسندگان و تصویرگران محلی برای خلق و انتشار داستان های خود کار کنند، کتابخانه سیار تهیه کرده و مجموعه ای از کتاب ها را با هدف ارتقای آگاهی از زبان ها و فرهنگ ملل بومی ارایه می کند.

در مراسم دیروز نیکولا رابینسون از بنیاد سوادآموزی بومی که جایزه یادبود آسترید لیندگرن 2024 را پذیرفت، گفت: این سازمان غیرانتفاعی با بیش از 400 جامعه دورافتاده بومی کار کرده و بیش از 75 هزار کتاب اهدا کرده، 100 گروه بازی را با منابع سوادآموزی اولیه تهیه کرده و 109 کتاب منتشر کرده است که منعکس کننده 31 زبان بومی از جزایر تنگه تورس است.

این بنیاد از سوی انجمن ناشران استرالیا، انجمن کتابفروشان استرالیا، انجمن نویسندگان استرالیا، و شورای کتاب کودکان استرالیا حمایت می شود.

رابینسون همچنین گفت: اهالی کتاب کودکان بهترین افراد هستند. این جایزه به ما این امکان را می دهد که به کار سوادآموزی خود را که زندگی بسیاری از کودکان و والدین را تحت تاثیر قرار می دهد، ادامه دهیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جایزه آسترید لیندگرن 2024 بنیاد سوادآموزی را انتخاب کرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جایزه آسترید لیندگرن 2024 بنیاد سوادآموزی را انتخاب کرد"، کلیک کنید.