ثروت بیل گیتس در کجا انباشته شده است؟

به گزارش خبرگزاری گولوپ- در حالی که برخی از میلیاردرها ترجیح می دهند از کانون توجه دوری کنند اما بیل گیتس چنین نیست. او بیشتر به عنوان یکی از بنیان گذاران و مدیرعامل سابق مایکروسافت شناخته می شود که برای ربع قرن مدیریت آن را بر عهده داشته است، البته وی جایگاه تاریخی خود به دلیل فعالیت های بشردوستانه و خیریه را نیز تثبیت کرده است.

گولوپ نوشت:بر اساس گزارش فوربس، گیتس در حال حاضر 131 میلیارد دلار ثروت دارد (تا لحظه نگارش این مطلب) که او را به نهمین فرد ثروتمند جهان تبدیل کرده است، با این حال، گیتس گفته است که در نهایت قصد دارد تقریبا تمام ثروت خود را به امور خیریه ببخشد. بنیاد بیل و ملیندا گیتس، برای حمایت از سرمایه گذاری های خیریه ایجاد شده است و هدف اعلام شده آن «ایجاد جهانی است که در آن هر فرد فرصت زندگی سالم و سازنده را داشته باشد».

برای این منظور، تراست از سال 2000 تاکنون نزدیک به 54 میلیارد دلار در تلاش برای مقابله با سخت ترین و مهمترین مشکلات ازجمله بیماری و فقر در سراسر جهان پرداخت کرده است.تامین مالی تراست در سبد سهام ده ها شرکت است که 87 درصد آن فقط از این پنج سهام تشکیل شده است.

ثروت بیل گیتس در کجا انباشته شده است؟

مایکروسافت

سرمایه گذاران نباید تعجب کنند که سهام مایکروسافت، بزرگترین دارایی بنیاد گیتس است، به خصوص که گیتس این بنیاد را با بخش بزرگی از دارایی های شخصی خود تاسیس کرده است. تراست تقریبا 36.5 میلیون سهم به ارزش 15.47 میلیارد دلار دارد.

مایکروسافت فراتر از سیستم عامل و نرم افزار قدیمی این شرکت است و در حال حاضر، مایکروسافت آژور، ارایه دهنده زیرساخت های ابری با سرعت بیشتری در حال رشد است و از رقبای ابری خود پیشی می گیرد. دستیار دیجیتالی مجهز به هوش مصنوعی (AI) شرکت کوپایلت نیز نتایج مالی را تقویت می کند. تحلیلگران محاسبه کردند که هوش مصنوعی مولد می تواند تا سال 2027 درآمد افزایشی 143 میلیارد دلاری ایجاد کند.

تراست با سود تقسیمی که مایکروسافت از سال 2004 به طور مداوم پرداخت کرده است، درآمد قابل اعتمادی به دست می آورد و از سال 2011 پرداخت سالانه خود را افزایش داده است. بازده ظاهرا ناچیز 0.71 درصد تابعی از افزایش قابل توجه قیمت سهام 226 درصدی در طول پنج سال گذشته است که بسیار بیشتر از قیمت سهام 87درصد اس اند پی 500 است. علاوه بر این، نسبت پرداخت کمتر از 25 درصد تضمین می کند که فضای زیادی برای رشد سود سهام در سال های آینده وجود دارد.

برکشایر هاتاوی

دومین دارایی بزرگ تراست، برکشایر هاتاوی است و تراست در حال حاضر بیش از 17.3 میلیون سهام برکشایر در سهامی به ارزش نزدیک به 7.1 میلیارد دلار در اختیار دارد. منافع تجاری برکشایر هاتاوی که شامل 67 شرکت تابعه و دارایی سهام در بیش از 32 شرکت دیگر است، تنوع لازم را فراهم می کند که آن را به وسیله سرمایه گذاری جذاب در زمانی که بودجه مورد نیاز است تبدیل کند. سال گذشته، برکشایر درآمدی با رشد سالانه 20 درصد ایجاد کرد و به 364 میلیارد دلار و درآمد خالص 97 میلیارد دلار رسید. علاوه بر این، برکشایر با 189 میلیارد دلار پول نقد و معادل آن در ترازنامه خود، به قدر کافی قردتمند است.

ثروت بیل گیتس در کجا انباشته شده است؟

مدیریت پسماند

تراست بیش از 35.2 میلیون سهم به ارزش 7.1 میلیارد دلار در مدیریت پسماند دارد. جمع آوری زباله و بازیافت پایه های اصلی کسب و کار مدیریت پسماند است و علیرغم رکود اخیر، نتایج قوی و حاشیه سود بیشتری ارایه کرده است. مدیریت پسماند نیز به دنبال گسترش است.

این شرکت به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد شرکت ارایه دهنده خدمات زباله پزشکی Stericycle را به مبلغ 7.2 میلیارد دلار خریداری کند. این خرید به تراست کمک می کند تا دسترسی خود را در راه حل های زیست محیطی گسترش دهد. مدیریت پسماند پرداختی خود را برای 15 سال متوالی با بازده فعلی 1.5 درصد افزایش داده است و با نسبت پرداخت کمتر از 47 درصد، فضای زیادی برای ادامه سود وجود دارد.

راه آهن ملی کانادا

تراست دارای 54.8 میلیون سهام راه آهن ملی کانادا به ارزش نزدیک به 6.97 میلیارد دلار باشد. این راه آهن دارای وجه تمایز به عنوان تنها راه آهن بین قاره ای در آمریکای شمالی است که سواحل اقیانوس آرام، ساحل اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک را به هم متصل می کند. علاوه بر این، راه آهن ها چهار برابر بازده سوخت بیشتری نسبت به کامیون های خارج از جاده دارند که انتشار گازهای گلخانه ای را تا 75 درصد کاهش می دهند. علیرغم ضعف اخیر، بهبود اقتصاد و افزایش حجم ترافیک ریلی، موفقیت بلندمدت این شرکت را به خوبی نشان می دهد. همچنین با سابقه خوب، با پرداخت های مستمر از سال 2011، سود سهام پرداخت می کند. بازده فعلی آن 1.9 درصد و نسبت پرداخت آن 38 درصد تعریف پایدار، با پتانسیل بالاست.

کاترپیلار

پنجمین هولدینگ بزرگ گیتس یکی دیگر از مشاغل نمادین است. کاترپیلار به عنوان پیشروترین ارایه دهنده تجهیزات ساخت وساز و معدن در جهان، در ماه های اخیر تحت تاثیر اقتصاد نامطمین قرار گرفته است، با این حال، قدرت این شرکت در تنوع خطوط تجاری آن است که شامل توربین های گاز صنعتی، لوکوموتیوهای دیزلی-الکتریکی و موتورهای دیزلی و گاز طبیعی نیز می شود. گیتس تراست دارای بیش از 7.3 میلیون سهم به ارزش بیش از 2.4 میلیارد دلار است.

در حالی که فروش کاترپیلار در حال حاضر سال به سال ثابت است، کنترل هزینه ها حاشیه سود را افزایش می دهد و به افزایش سودآوری آن کمک می کند. این شرکت از زمان تاسیس در سال 1925 هر سال سود سهام پرداخت کرده است، از سال 1933 هر سال یک سود سه ماهه پرداخت می کند. سود سهام، دارای بازده فعلی 1.6 درصد است.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثروت بیل گیتس در کجا انباشته شده است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثروت بیل گیتس در کجا انباشته شده است؟"، کلیک کنید.