تولید لاستیک افزایش یافت/ فروش سایزهای بالای 15 زیر قیمت مصوب – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

تولید لاستیک افزایش یافت/ فروش سایزهای بالای 15 زیر قیمت مصوب - خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گولوپ، جمال میرزایی رییس انجمن صنفی تولید کنندگان تایر کشور اظهار کرد: از ابتدای سال، شاهد افزایش نرخ نهاده های تایر هستیم و با افزایش نرخ بیست درصدی در رینگ تایرهای سبک، تولید تایر در کشور نیز افزایش قابل توجهی یافت.

وی افزود: با افزایش تولیدی که در ماه های اخیر صورت گرفته است و با افزایش 20 درصدی تولید در سال جاری، تمام نیازهای کشور را پوشش خواهیم داد.

رییس انجمن صنفی تولید کنندگان تایر در مصاحبه رادیویی تصریح کرد: با افزایش تولید غیر از رینگ 13 شاهد هیچ گونه التهابی در تقاضا و عرضه تایر در کشور نیستیم. حتی می توان گفت که مردم می توانند سایزهای بالاتر از 15 را نیز زیر قیمت مصوب تهیه کنند.

وی اظهار کرد: برای رینگ 13 نیز حجم تولید افزایش خواهد یافت و این التهاب از بین خواهد رفت. در زمینه خودروهایی چون پژو 206 التهاب در اواخر سال گذشته از بین رفت.

میرزایی افزود: با توجه به حجم بالای تولید نباید برای مردم سهمیه ایجاد کنیم. باید بستری را ایجاد کنیم که مشتری به راحتی احراز هویت شود و محدودیتی نیز برای ایشان ایجاد نکنیم؛ مثلاً برای یک مسافر که به شهر دیگر آمده است نباید از وی کارت سبز بخواهیم. برای این سامانه کافی است که کارت ماشین و کارت ملی همراه خریدار باشد و قرار نیست که این محدودیت های بیش از حد را اعمال کنیم.

رییس انجمن صنفی تولید کنندگان تایر تصریح کرد: معتقد هستیم اگر قرار به پایش است نباید شرایطی ایجاد کنیم که ثبت نام در سامانه ای انجام شود و هفته بعد به وی بگوییم که شما شرایط احراز یک تایر را دارید یا خیر؟ وقتی موجودی بازار مناسب است نباید نگران کمبود تایر باشیم زیرا هم تولیدات ما بالا و هم واردات مطلوب است. اگر قرار است ارز تولیدکننده را فراهم کنیم باید میزان فروش شرکت را نیز بالا ببریم.

وی اظهار کرد: نظر ما این است که شرایط سامانه باید به شکلی باشد که متوجه پایش نشود ولی در عین حال پایش هم انجام شود. دریافت کارت سبز و کد ده رقمی و استعلام از چهار سامانه برای دریافت یک لاستیک واقعاً کار صحیحی نیست. این در حالی است که با کد ملی و کارت ماشین به راحتی می توانیم استعلامات لازم را انجام دهیم.

میرزایی گفت: با توجه به اینکه حجم تولید در سه ماه گذشته افزایش یافته در زمینه تایر 13 مشکل خاصی در روزهای آینده نخواهیم داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تولید لاستیک افزایش یافت/ فروش سایزهای بالای 15 زیر قیمت مصوب – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تولید لاستیک افزایش یافت/ فروش سایزهای بالای 15 زیر قیمت مصوب – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.