توقیف کشتی پرتغالی توسط سپاه؟

آفتاب نیوز :

اداره عملیات تجارت دریایی انگلیس از توقیف یک کشتی در 50 مایلی الفجیره در نزدیکی امارات خبر داد.

الجزیره به نقل از یک مسیول دفاعی در خاورمیانه مدعی شد: ایران در حمله با بالگرد به یک کشتی نزدیک تنگه هرمز نقش دارد. 

توقیف کشتی پرتغالی توسط سپاه؟

برخی منابع مدعی شده اند که توقیف کشتی با هویت پرتغال با عملیات هلی برن نیرو های سپاه پاسداران برروی عرشه این کشتی در نزدیکی تنگه هرمز انجام شده است.

 گفته شده این کشتی تجاری و حامل کانتینر عازم هند بوده است.

هچنین ادعا شده که چندین فیلیپینی سوار کشتی پرتغالی بودند که در تنگه هرمز توقیف شد.

برخی نیز ادعا کرده اند که مالک این کشتی، اسراییلی است.

توقیف کشتی پرتغالی توسط سپاه؟

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز مدعی شد ویدیویی در اختیار دارد که کماندوهایی را نشان می دهد که روز شنبه با هلیکوپتر به یک کشتی در نزدیکی تنگه هرمز حمله می کنند، حمله ای که یک مقام دفاعی خاورمیانه آن را در میان تنش های گسترده تر بین تهران و غرب به ایران نسبت می دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در این باره گزارش داد که این کشتی که احتمالا با پرچم پرتغال فعالیت می کند، مرتبط با شرکت زودیاک مریتایم مستقر در لندن است که یک میلیاردر اسراییلی به نام «ایال اُفر» مالکیت آن را بر عهده دارد.

به نوشته گولوپ، بیشتر کشتی های مرتبط با رژیم صهیونیستی که در آب های منطقه تردد دارند، وابسته به این شرکت هستند.

ایران هنوز به این ادعاها واکنشی نشان نداده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توقیف کشتی پرتغالی توسط سپاه؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توقیف کشتی پرتغالی توسط سپاه؟"، کلیک کنید.