تمام مراکز نگهداری معتادین متجاهر باید فضای مهارت آموزی داشته باشد

تمام مراکز نگهداری معتادین متجاهر باید فضای مهارت آموزی داشته باشد

گولوپ/همدان دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور گفت: طبق رویکرد دولت سیزدهم در تمام مراکز نگهداری معتادان متجاهر باید فضای مهارت آموزی و اشتغال زایی وجود داشته باشد تا مددجویان پس از بازگشت به جامعه با اشتغال مناسب معیشت خانواده را تامین کنند.

 اسکندر مومنی در حاشیه افتتاح کارگاه مهارت آموزی ماده 16 کبودرآهنگ اظهار کرد: تقویت، کیفیت بخشی و توسعه مراکز نگهداری ماده 16 معتادان در کبودرآهنگ و نهاوند باید در دستور کار باشد.

وی ضمن قدردانی از نقش مهم استاندار همدان و دست اندرکاران جهادی و مردمی در رابطه با توسعه و راه اندازی مرکز نگهداری ماده 16 کبودرآهنگ ، افزود: مرکز نگهداری ماده 16 کبودرآهنگ در سال های گذشته با ظرفیت 100 نفر آغاز به کار کرده اما با حمایت های صورت گرفته به ظرفیت پذیرش 500 مددجو رسیده است.

وی تصریح کرد:برای افزایش ظرفیت این مرکز تا 1000 نفر و توسعه و ارتقای خدمات، منابع لازم تخصیص خواهد یافت.

مومنی با بیان اینکه طبق اصل مردمی سازی خدمات دولتی به عنوان یکی از اولویت های دولت سیزدهم، استفاده از ظرفیت خیرین مورد توجه است، خاطر نشان کرد: در دو سال گذشته با استقبال بسیار خوب خیرین کشور، مجمع خیرین یاری گران زندگی برای خدمت رسانی مناسب تاسیس شده است.

 استاندار همدان هم گفت: مشکل فقر و بیکاری یکی از دلایل درگیری مردم با بلای خانمانسوز اعتیاد بوده که با مهارت آموزی اشتغال محور این آسیب ها کاهش خواهد یافت.

علیرضا قاسمی فرزاد با اشاره به افتتاح امروز ساختمان ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در همدان و پارکینگ مرکزی خودروهای توقیفی مبارزه با موادمخدر استان و نیز افتتاح مرکز حرفه آموزی خیاطی در مرکز ماده 16 کبودراهنگ با اهتمام دبیرکل شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کشور تصریح کرد: بهره برداری مرکز حرفه آموزی خیاطی در مرکز ماده 16 کبودرآهنگ از نقش موثری در اشتغال مددجویان پس از درمان خواهد داشت.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه کیفیت بخشی خدمات در مراکز نگهداری ماده 16 کبودرآهنگ و نهاوند مورد تاکید است، تصریح کرد: حرفه آموزی در مراکز نگهداری ماده 16 موجب ایجاد اشتغال مناسب برای تامین معیشت مددجویان و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد.

به گزارش گولوپ به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری همدان ، با سفر دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور به شهرستان کبودراهنگ کارگاه مهارت آموزی خیاطی مرکز ماده 16 این شهرستان به افتتاح و بهره برداری رسید.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمام مراکز نگهداری معتادین متجاهر باید فضای مهارت آموزی داشته باشد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمام مراکز نگهداری معتادین متجاهر باید فضای مهارت آموزی داشته باشد"، کلیک کنید.