تقلب بزرگ اپل: تصاویر ویژن پرو عمداً واضح نیست

به گزارش گولوپ، رویکرد عجیب اپل در قبال ویژن پرو به شمشیری دولبه برای این هدست واقعیت ترکیبی تبدیل شده است. اپل ویژن پرو از ترفندی مخفیانه برای پنهان کردن آرتیفکت های بصری نظیر جلوهٔ اسکرین دور استفاده می کند. اسکرین دور زمانی پیش می آید که خط جداکنندهٔ پیکسل ها با چشم غیرمسلح مشاهده پذیر باشد.

به نقل از مجله گولوپ، یکی از کاربران با انتشار پستی در ایکس ادعا کرده است که اپل «عمداً» فوکوس لنزهای ویژن پرو را ضعیف کرده است تا تصاویر کمی تار شوند.

تاری جزیی می تواند ظاهر طبیعی تری به تصاویر بدهد و معمولا برای محتوایی مانند فیلم از این کار استفاده می شود؛ اما این رویکرد با عوارضی از جمله خستگی چشم و سردرد، به خصوص هنگام خواندن متن همراه است. در بازه های زمانی طولانی، تصاویر بسیار واضح کمترین فشار را به چشم وارد می کنند؛ اما افزایش بیش ازحد شفافیت تصویر باعث به وجود آمدن جلوهٔ آزاردهندهٔ اسکرین دور می شود.

تقلب بزرگ اپل: تصاویر ویژن پرو عمداً واضح نیست

شرح عکس: مقایسهٔ دو تصویر یکسان بین هدست ویژن پرو (بالا) و متا کویست 3 (پایین)

بسیاری از کاربران هدست واقعیت مجازی اپل اذعان کرده اند که محصول مورد بحث نسبت به سایر هدست ها خسته کننده تر است، چراکه چشم انسان دایماً تلاش می کند تا روی تصویر فوکوس کند، اما به دلیل تاری تصویر قادر به انجام این کار نیست.

5454

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقلب بزرگ اپل: تصاویر ویژن پرو عمداً واضح نیست" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقلب بزرگ اپل: تصاویر ویژن پرو عمداً واضح نیست"، کلیک کنید.