تشکیل شبکه های آزمایشگاهی حوزه بهداشت و درمان

تشکیل شبکه های آزمایشگاهی حوزه بهداشت و درمان

رییس آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت از تشکیل شبکه های آزمایشگاهی حوزه بهداشت و درمان خبر داد.

به گزارش گولوپ، دکتر وطن خواه، رییس آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت در حاشیه برگزاری کارگاه توجیهی استقرار شبکه های آزمایشگاهی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، با بیان اینکه تشکیل شبکه های آزمایشگاهی حوزه بهداشت و درمان از برنامه های اولویت دار وزارت بهداشت است، اظهار داشت: هدف از برگزاری این کارگاه، استفاده بهینه از منابع  و عدم موازی کاری در آزمایشگاه ها، سطح بندی نیروی انسانی آزمایشگاه ها متناسب با تخصص آن ها و فراهم کردن دسترسی به تمامی خدمات آزمایشگاهی برای مردم در تمامی نقاط کشور با بهترین کیفیت خدمات آزمایشگاهی است.

وی افزود: طبق اسناد بالادستی تا سال 1404 باید 85 درصد آزمایشگاه های بیمارستان های دولتی تحت پوشش شبکه آزمایشگاهی قرار گیرند.

وطن خواه یادآور شد: در حال حاضر شبکه آزمایشگاهی در ارتباط با بخش خصوصی طبق آیین نامه ها موجود است و در صورت داوطلب بودن می توانند در شبکه آزمایشگاهی قرار گیرند.

وی در ادامه گفت: بیش از 8 هزار و 200  آزمایشگاه بهداشتی و درمانی در کشور در حال فعالیت هستند که از این تعداد حدود 3 هزار و 500 آزمایشگاه بهداشتی هستند.   

گفتنی است کارگاه توجیهی استقرار شبکه های آزمایشگاهی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد و در این کارگاه، برنامه های شبکه آزمایشگاهی و نقشه راه استقرار شبکه آزمایشگاهی، الزامات تبادل و یکپارچه سازی نتایج تست های آزمایشگاهی در پایگاه ملی سلامت و تدوین سطح بندی و نقشه ارجاع خدمات آزمایشگاهی با استفاده از ابزار محاسبه هزینه تمام شده ارایه شد.

همچنین برخی از مدیران امور آزمایشگاه های دانشگاه های علوم پزشکی پیشنهادات خود را در راستای ارایه خدمات نوین و همچنین برخی چالش ها عنوان کردند.

دکتر اشعاری – رییس واحد مدیریت شبکه آزمایشگاهی، نظام ارجاع و سطح بندی خدمات آزمایشگاهی نیز گزارشی از برنامه های مرتبط از جمله یکپارچه سازی نتایج تست های آزمایشگاهی در پایگاه ملی سلامت را ارایه داد.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشکیل شبکه های آزمایشگاهی حوزه بهداشت و درمان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشکیل شبکه های آزمایشگاهی حوزه بهداشت و درمان"، کلیک کنید.