تشدید اختلافات در کابینه نتانیاهو؛ بن گویر خواستار برکناری وزیر جنگ شد

تشدید اختلافات در کابینه نتانیاهو؛ بن گویر خواستار برکناری وزیر جنگ شد

در ادامه تشدید اختلافات درون کابینه رژیم اسراییل، وزیر امنیت داخلی این رژیم اسراییل از نتانیاهو خواست تا وزیر جنگ را برکنار کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری گولوپ به نقل از روزنامه گاردین، بن گویر از نتانیاهو خواست تا گالانت را برکنار کند، او گفت: تصمیم وزیر دفاع برای تخلیه و تخریب ساختمان های مزرعه گال یوسف، نشان دهنده حماقت وحشتناک، سردرگمی اخلاقی، حماقت امنیتی و نقض قوانین است.

در پی دستور «یوآو گالانت» وزیر جنگ کابینه نتانیاهو برای تخریب یک روستای اسراییلی نشین در نزدیکی رام الله که طبق قوانین این رژیم به شکل غیر قانونی ساخته شده است، «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی اسراییل به انتقاد شدید از گالانت پرداخت.

بن گویر همچنین افزود: به جای ایجاد و همراهی با گسترش مزارع بیشتر و گسترش شهرک های یهودی، تسلیم دشمن می شویم، زمان آن فرا رسیده است که نخست وزیر به فکر جایگزینی گالانت باشد.

دستور گالانت برای تخریب این روستا، پس از آن صادر شد که سه روز پیش جسد یک نوجوان اسراییلی به نام «بنیامین آخیمیر» (14 ساله) در زمین های اطراف روستای «گال یوسف» در نزدیکی شهرک «مالاخی شالوم» یافت شد.

مالاخی شالوم در نزدیکی شهر «المغیّر» در شمال شرقی رام الله واقع است. پس از کشف جسد این نوجوان اسراییلی، شهرک نشینان به زعم اینکه فلسطینی ها او را به قتل رسانده اند، با انواع سلاح گرم و سرد به روستا های فلسطینی در نزدیکی رام الله هجوم برده و اقدام به تخریب گسترده منازل و خودرو های آنان کردند.
شهرک نشینان همچنین به سر یک فلسطینی نیز شلیک کردند که وضعیت او همچنان وخیم است.

اما اختلاف بن گویر و گالانت موضوع تازه ای نیست؛ به نوشته رسانه های اسراییلی بن گویر که همواره به اظهارات تند و شاذ معروف است، در مواردی متعددی در جلسه کابینه به انتقاد شدید از گالانت پرداخته است.

در 17 مارس گذشته وبگاه عبری زبان srugim نوشت که بن گویر در نشست کابینه بر سر نتانیاهو فریاد زده و به او گفته است: به جای اینکه گالانت وزیر تو باشد، تو وزیر او هستی، [گویا] گالانت نخست وزیر است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشدید اختلافات در کابینه نتانیاهو؛ بن گویر خواستار برکناری وزیر جنگ شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشدید اختلافات در کابینه نتانیاهو؛ بن گویر خواستار برکناری وزیر جنگ شد"، کلیک کنید.