ترکیه: اگر از جنگ کنونی غزه درس نگیریم، تکرار خواهد شد

ترکیه: اگر از جنگ کنونی غزه درس نگیریم، تکرار خواهد شد

وزیر خارجه ترکیه هشدار داد اگر منطقه از جنگ کنونی غزه درس نگیرد، ممکن است این درگیری های در آینده باز هم تکرار شود.

به گزارش گولوپ، «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه گفت اگر منطقه از تراژدی کنونی در نوار غزه درس نگیرد، ممکن است این باریکه در آینده باز هم شاهد درگیری باشد.

فیدان در گفت وگو با العربیه گفت: «اگر از این تراژدی درس نگرفته و به دنبال راهکار 2 دولتی نباشیم، این آخرین جنگ غزه نخواهد بود، بلکه جنگ های دیگر و اشک های بیشتری در انتظار ما خواهد بود.»

او گفت: «ما باید از اسراییل بخواهیم مرزهای 1967 را بپذیرد. نه تنها حماس، بلکه تمام فلسطینیان بر سر تاسیس کشور مستقل فلسطین بر سر مرزهای 1967 توافق دارند.»

این دیپلمات ارشد ترکیه همچنین با بیان اینکه ممکن است درگیری های منطقه ای میان ایران و رژیم صهیونیستی گسترش یابد، هشدار داد: «گرچه اوضاع فعلاً آرام به نظر می رسد، اما احتمال (تشدید تنش ها) همواره وجود دارد.»

به گزارش خبرگزاری آناتولی، از هفتم اکتبر تا امروز حدود 35 هزار تن از ساکنان نوار غزه در حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند که بخش اعظم آن ها را زنان و کودکان تشکیل می دهند. همچنین 78 هزار فلسطینی در نوار غزه در این حملات مجروح شده اند.

بر اساس گزارش های سازمان ملل متحد، با گذشت تقریباً هفت ماه از آغاز جنگ غزه، بیشتر مناطق این باریکه در حملات رژیم صهیونیستی تخریب شده و حدود 85 درصد از جمعیت آن آواره شده اند و درعین حال، نظامیان صهیونیست به ساکنان غزه اجازه دسترسی به غذا، آب آشامیدنی و دارو را نمی دهند.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترکیه: اگر از جنگ کنونی غزه درس نگیریم، تکرار خواهد شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترکیه: اگر از جنگ کنونی غزه درس نگیریم، تکرار خواهد شد"، کلیک کنید.