ترکیب این دو روغن طبیعی رشد مو ها را چند برابر می کند

ترکیب این دو روغن طبیعی رشد مو ها را چند برابر می کند

آفتاب نیوز :

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد با آن دست به گریبان هستند و بسیاری از افراد نیز درمان های خانگی را برای رشد مو پیشنهاد می کنند. برخی از افراد نیز می گویند که استفاده از روغن کرچک می تواند به رشد سریع مو کمک کند زیر خواص مغذی زیادی دارد و مرطوب کنندگی آن عالی است.

به نظر شما چرا باید از ترکیب روغن کرچک و نارگیل استفاده کنیم؟

فواید روغن کرچک برای مو چیست؟

روغن کرچک از دانه های گیاهی به نام Ricinus communis به دست می آید. دکتر اسن ها کریشنوجی رایو، متخصص پوست می گوید روغن فیلتر شده و بخار می بیند تا ریسین که یک جزء سمی آن است، از بین برود.

روغن کرچک برای مرطوب کردن مو مفید است؛ اسید های چرب موجود در روغن کرچک، فولیکول های مو را تغذیه می کند. این روغن همچنین از پوست سر و ساقه مو در برابر عفونت های قارچی و میکروبی محافظت می کند و باعث رشد مو می شود.

فواید روغن نارگیل برای مو چیست؟

روغن نارگیل به طور گسترده در محصولات مراقبت از پوست و مراقبت از مو استفاده می شود. خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی دارد. روغن نارگیل یک پوشش روی ساقه مو ایجاد می کند، بنابراین کوتیکول را می بندد و رطوبت داخل آن را به دام می اندازد. این پدیده به باز کردن مو ها و صاف کردن سطح کوتیکول کمک می کند که سلامت و ظاهر تار های مو را بهبود می بخشد. روغن نارگیل همچنین می تواند به راحتی به داخل ساقه مو نفوذ کند و از ریزش پروتیین مو جلوگیری کند.

ترکیب روغن کرچک با روغن نارگیل چگونه به رشد مو کمک می کند؟

مخلوط کردن روغن کرچک و روغن نارگیل و سپس استفاده از آن روی پوست سر می تواند به بهبود سلامت مو و پوست سر کمک کند. دکتر اسن ها می گوید: «اگر زمان استفاده از این ترکیب روغنی حداکثر 30 دقیقه باشد، این مخلوط شرایط خوبی برای تغذیه موهاتان فراهم می کند.»

مخلوطی از روغن نارگیل و روغن کرچک را می توان با مخلوط کردن یک قسمت از روغن نارگیل و روغن کرچک تهیه کرد. مخلوط را می توان برای کاهش ویسکوزیته کمی حرارت داد. مقدار کمی روغن رزماری نیز می تواند به مخلوط اضافه شود تا به رشد مو کمک کند. این مخلوط را می توانید حداکثر 30 دقیقه روی مو ها و پوست سر خود بگذارید؛ سپس باید آن را با شامپو به خوبی بشویید.

چگونه از روغن کرچک و روغن نارگیل برای رشد مو استفاده کنیم؟

هنگام مخلوط کردن روغن کرچک با روغن نارگیل، مطمین شوید که از برخی نکات پیروی می کنید:

مخلوط را هفته ای یکبار استفاده کنید، ترجیحاً با تماس کوتاه 5 دقیقه ای با پوست سر شروع کنید و سپس زمان آن را به تدریج به 30 دقیقه افزایش دهید.

در صورت تمایل فقط مقادیر کمی از روغن هایی مانند روغن رزماری و روغن بادام را برای رشد مو به مخلوط اضافه کنید.

روغن کرچک را برای مدت طولانی روی پوست سر و مو های خود نگه ندارید.

از روغن بسیار داغ استفاده نکنید.

آیا استفاده از این روغن عوارضی دارد؟

اگر روغن کرچک برای مدت طولانی با پوست تماس داشته باشد، می تواند باعث درماتیت تماسی رنگدانه شود. بنابراین، در ابتدا در یک منطقه کوچک پوستی از آن استفاده کنید. آن را برای مدت کمتری روی پوست بگذارید و با شستشوی فوری پوست سر آن را کامل پاک کنید.

مخلوط روغن نارگیل و روغن کرچک را می توان یک بار در هفته استفاده کرد، اما استفاده بیش از حد می تواند منجر به چربی پوست سر و درماتیت سبورییک شود که باعث قرمزی پوست و لکه های پوسته پوسته بیشتر روی پوست سر می شود.

حتی اگر مخلوط روغن کرچک و روغن نارگیل یک درمان خانگی خوب برای رشد مو است، باید قبل از استفاده از آن با یک متخصص پوست مشورت کنید که می تواند به طور تخصصی علت ریزش مو را تشخیص دهد و گزینه های درمانی متعددی را به شما پیشنهاد کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترکیب این دو روغن طبیعی رشد مو ها را چند برابر می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترکیب این دو روغن طبیعی رشد مو ها را چند برابر می کند"، کلیک کنید.