ترامپ حین سخنرانی هو شد/ رییس جمهور سابق مجبور به ترک سالن شد

ترامپ حین سخنرانی هو شد/ رییس جمهور سابق مجبور به ترک سالن شد

آفتاب نیوز :

هیاهو از لحظه ای آغاز شد که «دونالد ترامپ» رییس جمهور سابق آمریکا روی صحنه رفت و برخی از حامیان او در آنجا سعی کردند با شعارهای «ما ترامپ را می خواهیم»، صدای هو شدن را خفه کنند.

ترامپ گفت: «حالا فکر می کنم شما باید من را نامزد کنید، یا حداقل به من رای دهید و ما باید با هم برنده شویم. زیرا لیبرترین ها می خواهند به من رای دهند… و این بسیار مهم است زیرا ما باید از شر بدترین رییس جمهور تاریخ خلاص شویم.»

دونالد ترامپ افزود: «اگر که می خواهید برنده شوید، این کار را انجام دهید؛ اگر که می خواهید ببازید، این کار را نکنید و به گرفتن 3 درصد رای خود در هر چهار سال ادامه دهید!»

در سال 2016، «گری جانسون» نامزد ریاست جمهوری از حزب لیبرترین، بیش از 3 درصد از آرای مردم را به دست آورد و این نقطه اوجی در تاریخ این حزب به شمار می رود.

ترامپ پس از 34 دقیقه سخنرانی صحنه را ترک کرد و یکی از کوتاه ترین سخنرانی های انتخاباتی خود تا به امروز را رقم زد. پیش بینی می شود که حزب ملی لیبرترین، نامزد ریاست جمهوری خود را امروز یکشنبه انتخاب کند.

حضور رییس جمهور سابق آمریکا از حزب جمهوری خواه، در کنوانسیون لیبرترین ها در شرایطی رخ می دهد که نگرانی ها در مورد نامزدهایی از حزب ثالث تشدید شده است.

ترامپ هفته هاست که مستقیما به «رابرت اف کندی جونیور» از نامزدهای مستقل انتخابات آمریکا می تازد. رابرت که برادرزاده جان اف کندی، رییس جمهور اسبق آمریکاست، همچنین مایه نگرانی دموکرات ها شده است و حضور او باعث ریزش آرای کاندیداهای اصلی می شود. رابرت اف کندی جونیور هم روز جمعه به کنوانسیون لیبرترین ها رفته بود و با استقبال سرد حامیان این حزب مواجه شد.

حاشیه های حضور ترامپ در مراسم روز شنبه واشنگتن هال فراوان بود. پیش از رسیدن ترامپ، حامیان ترامپ و لیبرترین ها درگیر شدند. رییس حزب لیبرترین به روی صحنه رفت و قبل از سخنرانی ترامپ به حامیان این رییس جمهور سابق آمریکا گفت از صندلی های ردیف های جلو بلند شوند و به هیات های لیبرترین برای نشستن جا بدهند.

«آنجلا مک آردل» خطاب به حامیان ترامپ گفت: «دلم نمی خواهد با مردم دعوا کنم، یا التماس و عجر و لابه کنم… جای نشستن به هیات ها بدهید چون این ها آن مردمی هستند که شما تلاش دارید متقاعدشان کنید. درست است؟ هیات های ما فروشی نیستند و رییس جمهور ترامپ به اینجا آمده و تلاش دارد آنها را بخرد.»

همچنین قبل از سخنرانی ترامپ، عوامل سرویس مخفی تعدادی جوجه پلاستیکی سوت دار توقیف کردند که گروه همسو با کمپین ریاست جمهوری کندی در میان حاضران پخش کرده بود. براساس ویدیویی، صدای یکی از عوامل سرویس مخفی شنیده می شود که در چک بازرسی بر سر حاضران فریاد می زند: «فندک ممنوع، بطری آب ممنوع، جوجه های پر سر و صدا ممنوع!»

رقابت انتخاباتی امسال آمریکا تحت الشعاع مسایل بسیاری قرار گرفته است و نظرسنجی ها از رقابت نزدیک ترامپ و جو بایدن، رییس جمهور دموکرات آمریکا به عنوان نامزدهای اصلی حکایت دارند. خصوصا در هفته های اخیر، ترامپ بارها و بارها با انتقاد از سیاست های بایدن به ویژه در مسایل خارجی تلاش دارد آرای گروه های ناراضی از بایدن را به دست بیاورد و به شکل متقابل، بایدن هم رای دهندگان آمریکایی را به یاد دوران حضور ترامپ در کاخ سفید و ادعاهای او می اندازد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترامپ حین سخنرانی هو شد/ رییس جمهور سابق مجبور به ترک سالن شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترامپ حین سخنرانی هو شد/ رییس جمهور سابق مجبور به ترک سالن شد"، کلیک کنید.