تداوم کاهش نرخ تورم در ابتدای امسال

تداوم کاهش نرخ تورم در ابتدای امسال

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی با اشاره به کنترل شاخص های پولی اثرگذار بر تورم و کاهش انتظارات منفی در بازار ارز، گفت: انتظار می رود شاخص نرخ تورم نیز در ماه های آتی ارقام پایین تری را ثبت کند.

به گزارش گولوپ، مصطفی قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: “با اقدامات موثر بانک مرکزی، نرخ رشد پول (بخش سیال نقدینگی) از 65.2 درصد در پایان سال 1401 به 17.5 درصد در پایان اسفندماه سال گذشته رسید. این شاخص مهم البته در پایان فروردین ماه 1403 نیز به 15.7 درصد کاهش یافت.

وی در این ارتباط افزود: “بنابراین با کنترل شاخص های پولی اثرگذار بر تورم و کاهش انتظارات منفی در بازار ارز، انتظار می رود شاخص نرخ تورم نیز در ماه های آتی ارقام پایین تری را ثبت نماید.”

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تداوم کاهش نرخ تورم در ابتدای امسال" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تداوم کاهش نرخ تورم در ابتدای امسال"، کلیک کنید.