تداوم پیشتازی همراه اول در جذب مشترکان

تداوم پیشتازی همراه اول در جذب مشترکان

آی تی آنالیز نوشت: جزییات گزارش آماری سازمان رگولاتوری نشان می دهد، در فصل بهار سال قبل همراه اول با مجموع نزدیک به 78.5 میلیون مشترک فعال و افزایش نزدیک به 25 هزار مشترک فعال، توانست ضریب نفوذ خود را به 92.59 درصد رسانده و در مجموع سهم بازار خود را به 53.093 درصد برساند.
در همین مقطع یعنی فصل بهار 1402 اما اپراتور دوم کشور ایرانسل با مجموع نزدیک به 64میلیون کاربر، در اتفاقی عجیب که دلیل آن روشن نیست با کاهش بیش از 540هزار مشترک فعال مواجه شد و در نهایت با ضریب نفوذ 75درصدی، (17درصد کمتر از همراه اول) در مجموع 43.129 درصد از سهم بازار مشترکان موبایل را به خود اختصاص داد.
در همین حال اما اپراتور سوم یعنی رایتل نیز سیر نزولی و معمول خود را طی کرد و با مجموع بیش از 5.5 میلیون مشترک، 6.59 درصد ضریب نفوذ، ریزش بیش از 19 هزار مشترک و بیش از 3 درصد از سهم بازار، فصل بهار سال قبل را پشت سر گذاشت.
با ورود به فصل تابستان اما پیشتازی همراه اول در تمامی شاخص های مشترکان، ضریب نفوذ و سهم بازار ادامه یافت و به این ترتیب تعداد مشترکان فعال همراه اول به بیش از 79 میلیون و 300 هزار مشترک رسید. نکته قابل توجه آن است که در این مقطع همراه اول با رکوردی جهشی توانسته بیش از 895 هزار مشترک فعال را به شبکه خود اضافه کند و به این ترتیب ضریب نفوذ خود را به 93.64 درصد و سهم بازارش را نیز به 53.146 درصد افزایش دهد.
ایرانسل نیز در تابستان سال قبل ریزش عجیب کاربران خود را جبران کرد و با بیش از 768 هزار مشترک فعال، مجموع مشترکان خود را به نزدیک 75 میلیون مشترک رساند و در نهایت ضریب نفوذ بیش از 76 درصدی و سهم بازار 43.200 درصدی را از آن خود کند. به این ترتیب میانگین سهم بازار فصل های بهار و تابستان سال 1402 نشان می دهد که نه تنها پیشتازی همراه اول در سهم بازار از ایرانسل ادامه یافته بلکه از نظر تعداد مشترکان فعال نیز همراه اول فاصله بیشتری از ایرانسل پیدا کرده است.
رایتل نیز در قیاس فصل بهار و تابستان سال 1402 کماکان سیر نزولی خود را در تمامی شاخص ها ادامه داده و با افت مشترکان، ضریب نفوذ و سهم بازار مواجه شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تداوم پیشتازی همراه اول در جذب مشترکان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تداوم پیشتازی همراه اول در جذب مشترکان"، کلیک کنید.