تخصیص 10 هزار دلار ارز درمانی به بیماران+ شرایط دریافت – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

تخصیص 10 هزار دلار ارز درمانی به بیماران+ شرایط دریافت - خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گولوپ بر اساس اعلام بانک مرکزی، بیماران در صورت واجد شرایط بودن می توانند تا سقف 10 هزار دلار یا معادل آن ارز درمانی دریافت کنند. بر این اساس، بیمارانی که نیازمند سفر به خارج از کشور برای درمان خود هستند، پس از طی شدن مراحل تشخیص پزشک، تخمین هزینه درمان، تایید وزارت بهداشت و وثیقه گذاری، می توانند ارز درمانی دریافت و برای طی شدن مراحل درمان خود به خارج از کشور سفر کنند.

تشخیص پزشک معالج داخلی: بیماران و متقاضیان ارز درمانی در مرحله اول باید از سوی پزشک معالج داخلی، در صورت نیاز به استفاده از تکنولوژی و روش درمان خارج از کشور مورد تایید قرار بگیرند.

تخمین هزینه درمان: در مرحله بعد باید از سوی مرکز درمانی خارج از کشور هزینه درمان متقاضی برآورد و تخمین شده شود.

تایید وزارت بهداشت: پس از مراحل فوق فرد متقاضی درمان باید از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت، مورد تایید قرار گیرد.

وثیقه گذاری: در این مرحله متقاضی باید معادل 20 درصد از ارز پرداخت شده با نرخ مرکز مبادله را به عنوان وثیقه، امانت گذاری کرده و ارز درمانی مورد نیاز خود را دریافت کند.

بر همین اساس، سقف پرداخت ارز درمانی مبلغ 10 هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر است. همچنین، ارز درمانی به دارندگان تابعیت و اقامت دایم خارج از کشور و اتباع خارجی مقیم ایران تعلق نمی گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تخصیص 10 هزار دلار ارز درمانی به بیماران+ شرایط دریافت – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تخصیص 10 هزار دلار ارز درمانی به بیماران+ شرایط دریافت – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.