تحلیل یک حقوقدان از بیانیه اخیر حماس/ عضو «محور مقاومت» به یک مساله واقف شده است

تحلیل یک حقوقدان از بیانیه اخیر حماس/ عضو «محور مقاومت» به یک مساله واقف شده است

به گزارش گولوپ، رضا نصری نوشت:

بیانیه اخیر حماس حاوی یک نکنه بسیار مهم است. حماس می گوید آمریکا به دنبال بازسازی وجهه ی از دست رفته خود است و به همین دلیل تن به «آتش بس موقت» داده است!

جدا از موضوع بیانیه، این تحلیل حماس حکایت از این دارد که این عضو «محور مقاومت» به خوبی واقف شده که در دنیای امروز، وجهه و تصویری که کشورها از خودشان در افکار عمومی جهان ترسیم می کنند برای پیش برد اهداف راهبری شان بسیار حایز اهمیت است، ولو اینکه آن کشور یک ابرقدرت نظامی و اقتصادی باشد!

این حرف را «لیبرال ها» و «غربگرایان» و «اصلاح طلبان» و «ساده اندیشان ایدیالیست» نمی زنند! این تحلیلِ حماس از معضلی است که ایالات متحده آمریکا در بستر جنگ کنونی در منطقه با آن مواجه شده است!

در مثال جای مناقشه نیست، اما اهمیت ارایه یک «تصویر معقول» برای ایرانی که در معرض امنیتی سازی و هجمه های سنگین تبلیغاتی است هم صدق می کند!

به بیان دیگر، هرچه تصویر کشور مخدوش تر و نامتعارف تر جلوه داده شود، نیروهای رقیب راحت تر از اهرم ها و ابزارهای موجود برای اِعمال فشار استفاده خواهند کرد و به تبع منافع ملی هم به همان نسبت آسیب پذیرتر خواهد بود!

این نکته ایست که لازم است همه قوای کشور در نظر داشته باشند.

طبیعتاً، این موضوع در مورد مجلس جدید هم صدق می کند و لازم است تدبیری اندیشیده شود که سخنگوی مجلس فردی باشد که او را در داخل کشور به تندروی و اتخاذ مواضع حساسیت برانگیز و نامتعارف در حوزه سیاست خارجی نمی شناسند!

حقیقت این است که در این شرایط بحرانی در منطقه و جهان که ایران در کانون توجهات است، صلاح نیست فردی بلندگوی یکی از سه قوای کشور را در دست داشته باشد که مواضع تند و حساسیت برانگیزش هر روز تیتر رسانه های جهان شود!

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحلیل یک حقوقدان از بیانیه اخیر حماس/ عضو «محور مقاومت» به یک مساله واقف شده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحلیل یک حقوقدان از بیانیه اخیر حماس/ عضو «محور مقاومت» به یک مساله واقف شده است"، کلیک کنید.