تحریم های جدید انگلیس و آمریکا علیه دو فرد مرتبط با شبکه های رسانه ای حامی حماس

تحریم های جدید انگلیس و آمریکا علیه دو فرد مرتبط با شبکه های رسانه ای حامی حماس

به گزارش گولوپ در بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس که یک نسخه آن در تارنمای دولت این کشور منتشر شد، آمده است که دارایی های اعظم سلطانه و مصطفی عیاش، به دلیل حمایت مالی از آژانس خبری موسوم به «غزه الان» (GAZA NOW) مسدود شده و شرکت ها و شهروندان انگلیسی از مراوده مالی با آنان منع شدند. آن ها همچنین حق سفر به انگلیس را نداشته و ورود یا گذر آنها به این کشور ممنوع است.

بر اساس بیانیه وزارت دارایی انگلیس، این برای دومین بار است که دولت لندن، برای هدف قرار دادن کسانی که مظنون به اقدامات به اصطلاح تروریستی هستند، از نظام تحریم های ضد تروریسم داخلی این کشور استفاده می کند.

در این بیانیه آمده است: اقدام امروز بخشی از یک تلاش هماهنگ بین المللی برای جلوگیری از تامین مالی تروریسم، محافظت از سیستم مالی و عدم سوء استفاده از اقتصاد انگلیس است. بریتانیا به همکاری نزدیک با شرکای خود برای اخلال در شبکه های مالی حماس و جهاد اسلامی فلسطین، ادامه می دهد. این کار در کنار دستیابی به یک راه حل سیاسی بلندمدت ادامه دارد تا اسراییلی ها و فلسطینی ها بتوانند در صلح زندگی کنند.

در همین حال شارلوت ور معاون وزیر دارایی انگلیس ادعا کرد: بریتانیا و شرکای آن به قطع منابع مالی حماس، جهاد اسلامی و دیگرانی که از فعالیت های تروریستی حمایت می کنند، متعهد هستند. ما هرگز از اقدام علیه کسانی که از یکپارچگی سیستم مالی بریتانیا و اقتصاد گسترده تر آن سوء استفاده و امنیت ملی ما را تهدید می کنند، تردید نخواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، گروه های مقاومت فلسطین 15 مهرماه برابر با هفتم اکتبر 2023، عملیات غافلگیرکننده ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسراییل آغاز کردند که سرانجام پس از 45 روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه 1402 برابر با 24 نوامبر 2023، میان اسراییل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسراییل برقرار شد.

به دنبال پایان آتش بس موقت چهار روزه میان حماس و اسراییل، قطر به عنوان یکی از کشورهای میانجی اعلام کرد که توافق حماس و تل آویو برای تمدید آتش بس به مدت 48 ساعت حاصل شده است. حماس هم اعلام کرد که با قطر و مصر در مورد تمدید آتش بس بشردوستانه موقت برای 2 روز دیگر، بر اساس همان شروط آتش بس قبلی به توافق رسیده است.

سرانجام صبح جمعه 10 آذر برابر با اول دسامبر 2023، آتش بس موقت به پایان رسید و رژیم اسراییل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. بر اساس گزارش ها، تاکنون افزون بر 32 هزار فلسطینی شهید و بیش از 74 هزار نفر دیگر مجروح شده اند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحریم های جدید انگلیس و آمریکا علیه دو فرد مرتبط با شبکه های رسانه ای حامی حماس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحریم های جدید انگلیس و آمریکا علیه دو فرد مرتبط با شبکه های رسانه ای حامی حماس"، کلیک کنید.