تاکید پلیس بر نصب دوربین در اتوبوس های درون شهری

تاکید پلیس بر نصب دوربین در اتوبوس های درون شهری

رییس پلیس پایتخت بر ضرورت نصب دوربین مداربسته در اتوبوس های درون شهری تاکید کرد.

به گزارش گولوپ، چندی پیش ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن یک متهم با زنجیر به یک مسافر اتوبوس حمله و او را زخمی کرده بود. ویدیویی که فیلمبرداری به موقع یکی از شهروندان از صحنه این حادثه منجر به شناسایی و دستگیری ضارب شد. علاوه بر آن هر ازچندگاهی نیز خبرهایی در خصوص جیب بری در اتوبوس های درون شهری یا سرقت از شهروندان در این فضا مخابره می شود که در بسیاری از این موارد یا دوربینی درون اتوبوس ها نبوده یا این دوربین ها غیرفعال بودند. موضوعی که پلیس نیز به آن اشاره کرده است.

سردار عباسعلی محمدیان، رییس پلیس پایتخت در گفت وگو با گولوپ با اشاره اهمیت برخورد با مجرمان و اشراف اطلاعاتی پلیس در این حوزه گفت: هر اتوبوس درون شهری و به خصوص اتوبوس های بی آرتی می تواند تا 200 نفر مسافر را در خود جای دهد؛ بنابراین برقراری امنیت و نظارت بر این وسایل بسیار اهمیت دارند.

وی افزود: در چنین وسیله نقلیه ای، که هر لحظه ممکن است حادثه ای رخ دهد؛ بهتر است از تجهیزات به روزی استفاده شود تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد. از این رو نصب دوربین های مداربسته در اتوبوس های بی آرتی، بسیار ضرورت دارد.

واکنش پلیس آگاهی به فیلمبرداری مردم از صحنه جرایم

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: وجود سیستم مداربسته هم بازدارنده خواهد بود و هم می توان از آن در شناسایی و کشف جرم استفاده کرد. پلیس نیز نصب دوربین های مداربسته در اتوبوس های درون شهری را پیگیری می کند و انشالله این اتفاق می افتد.

پایان خبر گولوپ 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید پلیس بر نصب دوربین در اتوبوس های درون شهری" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید پلیس بر نصب دوربین در اتوبوس های درون شهری"، کلیک کنید.