تاکسی‌های جدید، فرمان و پدال ندارند! /عکس

امیرمسعود عابدین_ ‌شرکت روبوتاکسی جدید «مت ریماک» به نام Verne به‌زودی در سال ۲۰۲۶ راه‌اندازی خواهد شد. روبوتاکسی Verne بر اساس پلت فرم Mobileye Drive و با رانندگی خودران سطح ۴، شما را از نقطه A به نقطه B می‌رساند. این شرکت در حال ایجاد تجربه خاصی است که به سرنشینان اجازه می‌دهد تا دما، صدا، روشنایی، سطح راحتی و رایحه وسیله نقلیه را حتی قبل از رسیدن آن تنظیم کنند.

تاکسی‌های جدید، فرمان و پدال ندارند! /عکس

این شرکت خودرو را از داخل به بیرون طراحی کرده و فضای پا را به حداکثر رسانده که به ادعای شرکت، از خودروهای رولزرویس هم راحت‌تر و جادارتر است. این خودرو تنها دو صندلی دارد، چرا که روبوتاکسی متوجه شد که ۹۰ درصد از تاکسی‌ها فقط یک یا دو مسافر را جابه‌جا می‌کنند. این خودرو همچنین دارای یک صندوق‌عقب برای حمل وسایل بیشتر است.

تاکسی‌های جدید، فرمان و پدال ندارند! /عکس

مسافران در مقابل یک صفحه‌نمایش ۴۳ اینچی می‌نشینند که می‌تواند امکانات و سرگرمی‌های مختلف یا اطلاعاتی در مورد خودرو ارائه دهد. خودرو فاقد فرمان و پدال است، اما یک سوئیچ فیزیکی بین صندلی‌ها وجود دارد که افراد می‌توانند از آن برای شروع و توقف حرکت استفاده کنند. یک صفحه‌نمایش لمسی برای کنترل سیستم‌های داخل خودرو وجود دارد.

تاکسی‌های جدید، فرمان و پدال ندارند! /عکس

بخش مهمی از تلاش‌های این شرکت، «Mothership» (سفینه مادر) آن خواهد بود، مکانی که روزانه به وسایل نقلیه سرویس می‌دهد و خودروها در آنجا شارژ، بازرسی و تمیز می‌شوند.

نمای بیرونی منحصربه‌فرد Verne، دوربین‌ها، رادارها، سیستم‌های لیدار و مکانیسم‌های تمیزکننده را پنهان می‌کند. این خودرو همچنین فاقد تجهیزات جانبی‌ای مانند برف‌پاک‌کن و آینه‌های بغل است که رانندگان خودرو به آن نیاز دارند.

تاکسی‌های جدید، فرمان و پدال ندارند! /عکس

این شرکت نام خود را از ژول ورن، نویسنده کتاب‌های سفر به مرکز زمین و دور دنیا در ۸۰ روز الهام گرفته است. Verne برای اولین بار در سال ۲۰۲۶ وارد خیابان‌های زاگرب کرواسی می‌شود و سپس به بریتانیا، آلمان و خاورمیانه می‌رود. این شرکت در حال حاضر در حال ساخت اولین مرکز تولید خود در کرواسی است.

تاکسی‌های جدید، فرمان و پدال ندارند! /عکس

منبع: motor۱

۵۴۳۲۲

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکسی‌های جدید، فرمان و پدال ندارند! /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکسی‌های جدید، فرمان و پدال ندارند! /عکس"، کلیک کنید.