بیانیه پایانی نشست ناتو: روسیه بزرگترین تهدید است

بیانیه پایانی نشست ناتو: روسیه بزرگترین تهدید است

آفتاب‌‌نیوز :

 نشست سه روزه سران کشور‌های عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در واشنگتن بامداد پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای خاتمه یافت.

در بیانیه پایانی اجلاس ناتو آمده است: «روسیه همچنان بزرگترین تهدید برای امنیت ناتو است. ولی همچنان آماده حفظ کانال‌های ارتباطی با مسکو برای کاهش خطرات و جلوگیری از تشدید تنش هستیم».

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از این بیانیه نوشت: «ناتو قصد دارد در سال آینده کمک نظامی به ارزش حداقل ۴۰ میلیارد دلار برای اوکراین انجام دهد».

این بیانیه ادامه داد: «ناتو از مسیر برگشت‌ناپذیر به سوی ادغام اوکراین در جامعه یورو-آتلانتیک، از جمله عضویت در ناتو حمایت می‌کند و در نظر دارد دفتری برای هماهنگی ارائه تجهیزات نظامی و آموزش به اوکراین تشکیل دهد».

در این بیانیه همچنین آمده است: «ناتو از چین می‌خواهد در گفتگو‌های استراتژیک سازنده برای کاهش خطرات شرکت کند».

بعد از صدور این بیانیه، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو طی نشست خبری گفت: «کشور‌های ناتو در دو سوی اقیانوس اطلس توافق کردند همکاری در زمینه تولید دفاعی را بهبود بخشند».

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه پایانی نشست ناتو: روسیه بزرگترین تهدید است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه پایانی نشست ناتو: روسیه بزرگترین تهدید است"، کلیک کنید.