ببینید/ وقتی که ارتشی ها در حضور امام سرود خواندند

ببینید/ وقتی که ارتشی ها در حضور امام سرود خواندند

نوزدهم بهمن سال 1366، دو سال پیش از درگذشت امام خمینی (ره) نیروی هوایی ارتش در حسینیه جماران خدمت امام رسیدند و سرود «امام؛ ای بلند آیت آسمانی» را اجرا کردند.

به گزارش گولوپ، 19 بهمن در تقویم ملی به عنوان «روز نیروی هوایی» نام گذاری شده که سال 37 سال پیش در همین روز دیداری بین امام خمینی (ره) و نظامی های ارتش در حسینیه جماران صورت گرفت؛ دیداری که اجرای سرود «امام ای بلند آیت آسمانی» آن را به یک دیدار خاطره انگیز و ماندگار برای نیروی هوایی تبدیل کرد و امروز اگرچه حدود 37 سال از آن دیدار می گذرد؛ اما هنوز شاهد ماندگاری سرود «امام ای بلند آیت آسمانی» و پخش آن از رسانه ها هستیم.

«عباس براتی پور» شاعر این سرود گفته است: «به خاطر دارم زمانی که شعر «امام ای بلند آیت آسمانی/ سلام ای که بر جسم ما همچو جانی» در 19 بهمن روز نیروی هوایی در محضر امام خمینی (ره) خوانده شد، دیدم به هنگام خواندن ابیات پایانی این شعر «خدایا به سوز دل بندگانت/ به آه جگر سوز وارستگانت/ که تا نهضت مهدی آل اطهار/ خمینی محبوب ما را نگهدار» اشک در چشمان حاج احمد آقا حلقه زده بود».

در این قسمت ویدیوی این سرود را ببینید:

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ببینید/ وقتی که ارتشی ها در حضور امام سرود خواندند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ببینید/ وقتی که ارتشی ها در حضور امام سرود خواندند"، کلیک کنید.