با ممنوعیت های صادراتی غیرمنتظره و افزایش لحظه ای تعرفه ها مقابله می کنیم

با ممنوعیت های صادراتی غیرمنتظره و افزایش لحظه ای تعرفه ها مقابله می کنیم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای تحقق جهش تولید با مشارکت مردم به صادرکنندگان محصولات کشاورزی برنامه و سند یکساله صادراتی ارایه شود تا با اطمینان خاطر به فعالیت های تولیدی و بازرگانی بپردازند، از این رو با هرگونه ممنوعیت های صادراتی غیرمنتظره، افزایش لحظه ای تعرفه های صادراتی و وارداتی و تغییرات قوانین گمرکی بخش کشاورزی در سال جاری مقابله خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه گولوپ محمدعلی نیکبخت در جلسه قرارگاه امنیت غذایی این وزارتخانه که با حضور معاونین، مدیران، روسای سازمان های جهاد کشاورزی استان های کشور و نمایندگان اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی به صورت وبیناری برگزار شد، بر ضرورت پیگیری و تحقق شعار سال تاکید کرد.

وی تصریح کرد: جهش تولید با مشارکت مردم علاوه بر تحقق امنیت غذایی، نقش ویژه ای در خلق ثروت، اشتغال زایی، افزایش بهره وری، ارتقای درآمد و رشد اقتصادی کشور خواهد داشت.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که کشاورزی مردمی ترین بخش اقتصادی کشور است، گفت: شعار “همه با هم؛ جهادکشاورزی” الهام بخش این است که همت مدیران جهادی وزارتخانه و همه ظرفیت های موجود بخش کشاورزی به ویژه کشاورزان جهادگر، نخبگان، دانشگاه ها، اتحادیه ها و تشکل های کشاورزی برای تحقق «جهش تولید با مشارکت مردم» به کار گرفته شود.

نیکبخت در ادامه با اشاره به این که تولید صادرات محور محصولات کشاورزی در سال 1403 با اولویت باید پیگیری شود، خاطرنشان کرد: افزایش تولید و صادرات محصولات کشاورزی، رشد ارزش افزوده بخش کشاورزی، خودکفایی در کالاهای اساسی، توسعه زنجیره ارزش و صنایع تبدیلی و تکمیلی، هوشمندسازی، توسعه فعالیت های آبزی پروری و صیادی، ساماندهی و ارتقای درجه کیفی باغات و نخیلات، اجرای سند امنیت غذایی، تولید قراردادی گوشت قرمز و مرغ و … بدون وقفه پیگیری می شود.

وی بر لزوم پیش بینی پذیری اقتصاد کشاورزی اشاره کرد و افزود: برای تحقق جهش تولید با مشارکت مردم به صادرکنندگان محصولات کشاورزی برنامه و سند یکساله صادراتی ارایه شود تا با اطمینان خاطر به فعالیت های تولیدی و بازرگانی بپردازند، از این رو با هرگونه ممنوعیت های صادراتی غیرمنتظره، افزایش لحظه ای تعرفه های صادراتی و وارداتی و تغییرات قوانین گمرکی بخش کشاورزی در سال جاری مقابله خواهیم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان تصریح کرد: بهبود وضعیت معیشت مردم در حوزه اقلام خوراکی و ارزان سازی غذا از طریق کاهش هزینه های تولید محصولات کشاورزی برای تولیدکنندگان، افزایش بهره وری، تقویت بازاررسانی، توزیع مستمر کالاهای اساسی و … در برنامه وزارت جهاد کشاورزی است.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با ممنوعیت های صادراتی غیرمنتظره و افزایش لحظه ای تعرفه ها مقابله می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با ممنوعیت های صادراتی غیرمنتظره و افزایش لحظه ای تعرفه ها مقابله می کنیم"، کلیک کنید.