باقری کنی: ایران با حمایت مردم همواره تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است

باقری کنی: ایران با حمایت مردم همواره تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است

به گزارش گولوپ مشاور عالی و فرستاده ویژه رییس جمهور کوبا در این دیدار پیام های تسلیت صمیمانه و همدردی رییس جمهور، دولت و مردم کوبا را به رهبر معظم انقلاب، دولت و مردم کشورمان ابلاغ کرد

علی باقری کنی نیز در این دیدار با قدردانی از سفر مشاور عالی و فرستاده ویژه رییس جمهور کوبا به تهران، این سفر و پیام های همدردی و تسلیت مقام های عالی کوبا را در این شرایط سخت تسلی بخش توصیف کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به تجربه مقاومت، همبستگی و انسجام دولت و مردم ایران در طول بیش از چهار دهه گذشته برای پشت سر گذاشتن حوادث تلخ و دشواری از این دست، تاکید کرد ایران با حمایت مردم همواره این قبیل سختی ها را پشت سر گذاشته و تهدیدها و چالش ها را به فرصت تبدیل کرده است.

باقری همچنین تقویت و تعمیق روابط و همکاری ها در عرصه های دو و چندجانبه را به نفع دو کشور ایران و کوبا و همه کشورهای مستقل و به نفع چندجانبه گرایی در جهان دانست و ابراز امیدواری کرد با برگزاری دور جدید کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، شاهد تحقق و اجرای توافق ها و یادداشت تفاهم های امضاء شده در سفر روسای جمهور دو کشور به تهران و هاوانا باشیم.

لوییس پدرو پدروسو کویستا در این دیدار ابراز اطمینان کرد دولت و مردم ایران با موفقیت این برهه حساس را پشت سر خواهند گذاشت.

مشاور عالی رییس جمهور کوبا، ایران را نزدیک ترین دوست کوبا در منطقه غرب آسیا خواند، روابط دو کشور را در بالاترین سطح توصیف و بر آمادگی کشورش برای ارتقا و تعمیق روابط در عرصه های مختلف به ویژه در حوزه ی اقتصادی تاکید کرد.

فرستاده ویژه رییس جمهور کوبا همچنین خواستار تداوم همکاری های نزدیک دو کشور  در عرصه های بین المللی برای مقابله با رویکرد زورمدارانه، یکجانبه گرایانه و در عین حال رو به ضعف قدرت های امپریالیستی شد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری کنی: ایران با حمایت مردم همواره تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری کنی: ایران با حمایت مردم همواره تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است"، کلیک کنید.