بارش‌ها حداقل در ۱۰ استان کشور تداوم خواهد داشت

بارش‌ها حداقل در ۱۰ استان کشور تداوم خواهد داشت

کارشناس سازمان هواشناسی با پیش‌بینی بارش‌های رگباری در ۳ روز آینده در جنوب کشور نسبت به وقوع سیلاب در نیمه شمالی ایران هشدار داد و گفت: بارش‌ها حداقل در ۱۰ استان کشور تداوم خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، کبری رفیعی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز تداوم بارش در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی و بخش‌هایی از آذربایجان شرقی شمال آذربایجان غربی، کردستان، همدان و شمال خراسان رضوی است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان نیز همین شرایط جوی را دارند. بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر امروز شدت بیشتری دارد و شامل هشدار نارنجی است.

وی ادامه داد: هشدار سیلاب علاوه بر سواحل در استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، دامنه‌ها و ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز و سمنان را نیز در برمی‌گیرد.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، رفیعی با اعلام اینکه در مناطق پربارش مخاطرات فراوانی به وجود می‌آید، توضیح داد: کوهنوردان از کوهنوردی و عشایر از تردد در بستر رودخانه‌ها خودداری کنند.

وی گفت: از شنبه تا دوشنبه مناطقی از شمال‌غرب، سواحل خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی تداوم دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در طی ۳ روز آینده در مناطق جنوبی کشور به ویژه در ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب، بارش‌های رگباری پیش بینی شده است. همچنین طی این مدت در شرق و شمال شرق، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز و جنوب غرب در برخی ساعت‌ها وزش باد شدید رخ می‌دهد.

رفیعی افزود: به دلیل افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق، احتمال انتقال گرد و خاک به نوار غربی کشور وجود دارد. آب‌های دریای خزر، دریای عمان و خلیج‌فارس امروز و فردا مواج و متلاطم است.

وی ادامه داد: تهران امروز عصر افزایش وزش باد و احتمال رگبار و رعدوبرق دارد. بیشینه دمای پایتخت ۳۵ و کمینه دمای ۲۴ درجه بالای صفر است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارش‌ها حداقل در ۱۰ استان کشور تداوم خواهد داشت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارش‌ها حداقل در ۱۰ استان کشور تداوم خواهد داشت"، کلیک کنید.